Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Hrušková kaše

Hrušková kaše

RAWMANIA
Recept
Přichází podzim. Je čas na teplou hruškovou kaši se skořicí a pekany.

Já nevím, co všem na tom podzimu pořád vadí. Ano, pořád leje. Ano, je pak bláto a zima. A já rozhodně nepatřím mezi ty poctivé elegantní slečny, které u sebe vždy nosí deštník, jsou krásně učesané a vždycky perfektní za jakéhokoliv počasí. U mě to bývá tak, že když mám deštník, tak zásadně neprší a s mýma kudrnama taky žádnou uhlazenou a elegantní parádu v tom dešti neudělám. I tak stále nechápu, co se vám na tom podzimu nelíbí.  Vždyť je krásně, všechno je barevný, vzduch čistý, občas zmoknete, pak si uděláte radost podzimním dýňovým latte, ale konečně není takový vedro a nemusíte mít špatný svědomí z toho, že jen sedíte doma a čtete při dešti knížku. Já prostě podzim miluju!

hruskova kase vegan1

A v rámci tohoto období jsem se i těšila na podzimní jídla, kdy začnu hojně používat koření jako skořici nebo hřebíček, vařím dýňovou polévku a peču čokoládové brownies. Ano, nejsou to zrovna raw jídla, ale když se ochladí, můj jídelníček se zcela mění a já se těším na teplé ranní kaše, polévky a další vařené nebo pečené recepty. Samozřejmě z kvalitních surovin. Takže pokud i vy milujete toto období (nebo nemilujete, nevadí) vyzkoušejte si můj první veganský podzimní recept a udělejte si krásné ráno – i kdyby deštivé :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • půl šálku (250ml) quinoi
  • 1 šálek rostlinného mléka - recepty zde
  • půl lžičky skořice
  • trocha kardamomu a hřebíčku
  • 2 malé hrušky
  • hrst pekanových oříšků (nebo vlašských)
  • hrst drcených kakaových bobů
  • hrst datlí
 • Postup:
  1. Vaříme quinou s mlékem na mírném ohni do doby, dokud není poloměkká. Zkrátka tak akorát :)
  2. Ve chvíli, kdy se začnou odpařovat poslední zbytky mléka, přidejte nakrájené hrušky, nasekané datle, pekany a koření. Ještě chvilku povařte a pak stáhněte z ohně a dejte stranou na 5-10 min odpočinout.
  3. Nakonec podávejte posypané pekany, kakaovými boby nebo třeba sušenými hruškami :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 25. září 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Nikita Nikita25.09.2017 21:20
Kaše hotová a je naprosto fantastická :) :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat