Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Řepové chipsy s česnekem

Řepové chipsy s česnekem

RAWMANIA
Recept
Další várka chipsů – tentokrát z červené řepy!

Sušené plátky zeleniny a ovoce (chipsy) jsou super volbou na cesty, na sváču nebo jen na zob, když jdete okolo špajzu. Také jsou perfektní do salátů, protože jídlo obohatí o určitou křupavost a dodávají jídlu šmrnc.

repove chipsy10

Pokud neznáte, vyzkoušejte. Máte se na co těšit!

repove chipsy6

  • Suroviny:

    1 menší miska

  • Postup:
    1. Řepu nakrájíme na tenké plátky, které poskládáme vedle sebe do sušičky.
    2. Posolíme, posypeme sušeným česnekem a dáme tak na 10h sušit.
  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
  • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

andy andy29.03.2019 22:19
tieto som skúšala a velmi som sa tešila, lebo repu milujem. no vyšli mi zo sušičky uplne suche a fakt mi nechutili :( neviete kde som mohla spravit chybu?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat