Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Bylinkové cuketové chipsy

Bylinkové cuketové chipsy

RAWMANIA
Recept
Další várka chipsů se objevila v naší kuchyni. Tyto určitě ochutnejte!

Pokud neznáte raw chipsy, tak jste ještě dostatečně nevkročili do světa syrové stravy! Chipsy jsou skvělé nejen k filmu, ale také na cesty nebo něco na zub.

bylinkove cuketove chipsy5

Jsou jednoduché, výborné a skvělým doplňkem pro každý stůl:)

bylinkove cuketove chipsy6

 • Suroviny:

  1 zavařovací sklenice chipsů

  • 1 střední cuketa
  • 2 lžíce lahůdkového droždí
  • 2 lžíce provensálského koření
  • 1 lžíce čerstvého rozmarýnu
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 2 lžičky soli
 • Postup:
  1. Cuketu nakrájíme na tenké plátky a rozprostřeme do velké mísy.
  2. Posypeme ostatním kořením, pokapeme olejem a vše promícháme tak, aby byla každá cuketa obalená ve směsi.
  3. Naskládáme na pečící papír a sušíme 8-10 hodin! Cukety vydrží několik měsíců!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"