Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Raw karamelová poleva

Raw karamelová poleva

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá poleva, kterou je dobré mít občas po ruce.

Občas si vytvořím tyto polevy nebo jiné omáčky do zásoby, protože nikdy nevím, k čemu se mi jednou budou hodit. Už teď mě napadá spoustu receptů, které bych s ní mohla vytvořit – třeba sušené oříšky v karamelové směsi nebo raw snickers. Uvidíme, zda se mi podaří nebo z nich vypadne něco úplně jiného. To se mi „bohužel“ taky někdy stává, ale důležitý je přece výsledek :)

raw karamelova pasta2

Polevu můžete použít na jakýkoliv recept. Je možné jí polévat hotové dorty nebo do ní namáčet sušenky. Můžete si z ní vytvořit třeba raw karamelové smoothie nebo jí ozdobit talíř s ovocem. Využití je opravdu mnoho a já to nechám na vás. Nicméně, poleva na dort je to úžasná.

  • Suroviny:

    1 sklenice

  • Postup:
    1. Vše rozmixujeme dohromady a udžujeme v lednici po dobu jednoho týdne :)
  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
  • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Mona Mona08.04.2018 13:04
Poleva je dobrá, ale chuť karamelu by v ní člověk hledal marně...
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat