Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw karamelová poleva

Raw karamelová poleva

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá poleva, kterou je dobré mít občas po ruce.

Občas si vytvořím tyto polevy nebo jiné omáčky do zásoby, protože nikdy nevím, k čemu se mi jednou budou hodit. Už teď mě napadá spoustu receptů, které bych s ní mohla vytvořit – třeba sušené oříšky v karamelové směsi nebo raw snickers. Uvidíme, zda se mi podaří nebo z nich vypadne něco úplně jiného. To se mi „bohužel“ taky někdy stává, ale důležitý je přece výsledek :)

raw karamelova pasta2

Polevu můžete použít na jakýkoliv recept. Je možné jí polévat hotové dorty nebo do ní namáčet sušenky. Můžete si z ní vytvořit třeba raw karamelové smoothie nebo jí ozdobit talíř s ovocem. Využití je opravdu mnoho a já to nechám na vás. Nicméně, poleva na dort je to úžasná.

 • Suroviny:

  1 sklenice

  • 3 lžíce datlové pasty - recept zde
  • 3 lžíce kešu másla
  • 3 lžíce vody
  • špetka soli

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a udžujeme v lednici po dobu jednoho týdne :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Mona Mona08.04.2018 13:04
Poleva je dobrá, ale chuť karamelu by v ní člověk hledal marně...
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky