Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Pistáciové máslo

Pistáciové máslo

RAWMANIA
Recept
Je skvělé na dezerty nebo do raw palačinek.

Pistáciové máslo je sice trochu nákladnější díky vysoké ceně pistácií, ale je fajn udělat si jednou za čas radost. Je výborné a jeho využití je velmi pestré. I u pistácií není od věci je někdy zařadit do jídelníčku. Jsou velmi zdravé a mají spoustu příznivých účinků pro naše tělo. Například snižují riziko vaskulárního onemocnění nebo redukují stres, když nám není zrovna nejlíp. Díky nenasyceným mastným kyselinám nám dodávají zdravé tuky a také jsou zdrojem vitaminu E. Vitamin E výrazně ovlivňuje činnost srdce a cév, čistí naše tělo a příznivě působí na naši pokožku. Je velmi nezbytný pro ženy, protože snižuje naše hormonální výkyvy. :)

pistaciove maslo nove3

No zkrátka zkuste pár pistáciových oříšků přidat do vašeho denního příjmu. Můžete si jimi posypat ranní snídani nebo si je dát jen tak samotné. A pokud jich máte víc, vytvořte si toto máslo. Já ho používám třeba do raw banánových palačinek. Pistáciové máslo nemusíte sladit, ale můžete. To záleží zcela na vás, někdy je ale dobré trochu sladší. Není špatné přidat i trošku soli. Kokosový olej přidávat také nemusíte, pokud máte výkonný mixér. V případě, že máte slabší mixér, raději do másla nějaký tuk přidejte, bude se vám lépe zpracovávat a ve výsledku ničemu nevadí :)

 • Suroviny:

  1 menší zavařovací sklenice

  • 200g pistáciových oříšků
  • 2 lžíce agáve nebo medu nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 2-3 lžíce kokosového oleje

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Pistácie, kokosový olej a sladidlo (pokud použijete) dáme do mixéru a mixujeme dohladka - cca 2-3 min.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Kveta Senfelderovakv Kveta Senfelderovakv12.01.2016 18:49
Dobry den Barborko,nemam ve z,vyku psat,to se ale nedalo opomenout a nepochvaloit, stranky a vyrobky jsou prenadherne Kveta
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky