Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Pistáciové máslo

Pistáciové máslo

RAWMANIA
Recept
Je skvělé na dezerty nebo do raw palačinek.

Pistáciové máslo je sice trochu nákladnější díky vysoké ceně pistácií, ale je fajn udělat si jednou za čas radost. Je výborné a jeho využití je velmi pestré. I u pistácií není od věci je někdy zařadit do jídelníčku. Jsou velmi zdravé a mají spoustu příznivých účinků pro naše tělo. Například snižují riziko vaskulárního onemocnění nebo redukují stres, když nám není zrovna nejlíp. Díky nenasyceným mastným kyselinám nám dodávají zdravé tuky a také jsou zdrojem vitaminu E. Vitamin E výrazně ovlivňuje činnost srdce a cév, čistí naše tělo a příznivě působí na naši pokožku. Je velmi nezbytný pro ženy, protože snižuje naše hormonální výkyvy. :)

pistaciove maslo nove3

No zkrátka zkuste pár pistáciových oříšků přidat do vašeho denního příjmu. Můžete si jimi posypat ranní snídani nebo si je dát jen tak samotné. A pokud jich máte víc, vytvořte si toto máslo. Já ho používám třeba do raw banánových palačinek. Pistáciové máslo nemusíte sladit, ale můžete. To záleží zcela na vás, někdy je ale dobré trochu sladší. Není špatné přidat i trošku soli. Kokosový olej přidávat také nemusíte, pokud máte výkonný mixér. V případě, že máte slabší mixér, raději do másla nějaký tuk přidejte, bude se vám lépe zpracovávat a ve výsledku ničemu nevadí :)

 • Suroviny:

  1 menší zavařovací sklenice

  • 200g pistáciových oříšků
  • 2 lžíce agáve nebo medu nebo jiného sladidla
  • 2-3 lžíce kokosového oleje
 • Postup:
  1. Pistácie, kokosový olej a sladidlo (pokud použijete) dáme do mixéru a mixujeme dohladka - cca 2-3 min.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Kveta Senfelderovakv Kveta Senfelderovakv12.01.2016 18:49
Dobry den Barborko,nemam ve z,vyku psat,to se ale nedalo opomenout a nepochvaloit, stranky a vyrobky jsou prenadherne Kveta
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat