Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Domácí datlová pasta

Domácí datlová pasta

RAWMANIA
Recept
Datle se používají ke slazení většinou celé, ale občas je praktičtější je využít i v jiné formě.

Některá sladidla v syrové stravě jsou docela drahá, ne všechna jsou raw a ne všechna se dají lehce sehnat. Sama zastávám názor, že by se sladidla měla občas střídat. Každé sladidlo je jiné a používá se do jiných receptů. Z této pasty budete třeba hůře tvořit raw čokoládu. Samozřejmě ji vytvoříte a bude výborná, jen bude mít jinou konzistenci a nebude se lesknout. Je dobré si vyzkoušet spoustu sladidel a poznat, které vám nejvíce chutná, vyhovuje a je pro vás cenově přijatelné. Mimochodem tato datlová pasta vychází cenově velmi výhodně a bude se vám hodit do několika jídel. Můžete s ní tvořit korpusy nebo ji smíchat s kokosem a vytvořit tak výborné kokosky. Stačí jen trocha kreativity a uvidíte, že se vám bude v čemkoliv hodit. Jen ji nezapomeňte udržovat v lednici (nejlépe v uzavřené nádobě) po dobu maximálně dvou týdnů. 

datlova pasta1

Datle jsou velmi bohatým zdrojem energie, obsahují vysoké množství (zdravých) cukrů, které dokážou efektivně zahnat únavu a rychle vás postavit na nohy. Doporučují se sportovcům a těhotným a kojícím ženám. Také příznivě působí na drýždivý kašel a obsahují spoustu minerálů (hořčík) a vitaminů B. Dále zlepšují krevní tlak, pleť, podporují klidný spánek nebo pečují o zdravé zuby. Zkrátka, mít občas po ruce pár datlí není na škodu :)

 • Suroviny:

  1 sklenice

  • 2 šálky datlí
  • třičtvrtě šálku vody
 • Postup:
  1. Vše přemístíme mixéru a mixujeme tak dlouho, dokud nedostaneme hladkou pastu.
  2. Vložíme pastu do nádoby, uzavřeme a skladujeme v lednici po dobu dvou týdnů. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Misa Misa23.11.2017 15:23
Ahoj, muzu se zeptat, jaky pouzivas na tohle mixer? Diky
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
semjase semjase16.06.2018 11:53
Chtěl bych reklamovat množství. Z dvou šálků datlí toho není moc.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky