Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Domácí datlová pasta

Domácí datlová pasta

RAWMANIA
Recept
Datle se používají ke slazení většinou celé, ale občas je praktičtější je využít i v jiné formě.

Některá sladidla v syrové stravě jsou docela drahá, ne všechna jsou raw a ne všechna se dají lehce sehnat. Sama zastávám názor, že by se sladidla měla občas střídat. Každé sladidlo je jiné a používá se do jiných receptů. Z této pasty budete třeba hůře tvořit raw čokoládu. Samozřejmě ji vytvoříte a bude výborná, jen bude mít jinou konzistenci a nebude se lesknout. Je dobré si vyzkoušet spoustu sladidel a poznat, které vám nejvíce chutná, vyhovuje a je pro vás cenově přijatelné. Mimochodem tato datlová pasta vychází cenově velmi výhodně a bude se vám hodit do několika jídel. Můžete s ní tvořit korpusy nebo ji smíchat s kokosem a vytvořit tak výborné kokosky. Stačí jen trocha kreativity a uvidíte, že se vám bude v čemkoliv hodit. Jen ji nezapomeňte udržovat v lednici (nejlépe v uzavřené nádobě) po dobu maximálně dvou týdnů. 

datlova pasta1

Datle jsou velmi bohatým zdrojem energie, obsahují vysoké množství (zdravých) cukrů, které dokážou efektivně zahnat únavu a rychle vás postavit na nohy. Doporučují se sportovcům a těhotným a kojícím ženám. Také příznivě působí na drýždivý kašel a obsahují spoustu minerálů (hořčík) a vitaminů B. Dále zlepšují krevní tlak, pleť, podporují klidný spánek nebo pečují o zdravé zuby. Zkrátka, mít občas po ruce pár datlí není na škodu :)

 • Suroviny:

  1 sklenice

  • 2 šálky datlí
  • třičtvrtě šálku vody
 • Postup:
  1. Vše přemístíme mixéru a mixujeme tak dlouho, dokud nedostaneme hladkou pastu.
  2. Vložíme pastu do nádoby, uzavřeme a skladujeme v lednici po dobu dvou týdnů. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Misa Misa23.11.2017 15:23
Ahoj, muzu se zeptat, jaky pouzivas na tohle mixer? Diky
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
semjase semjase16.06.2018 11:53
Chtěl bych reklamovat množství. Z dvou šálků datlí toho není moc.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat