Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládový pribináček

Čokoládový pribináček

RAWMANIA
Recept
Znáte kakaový jogurt pribináček? Jeden si můžete udělat taky a mnohem lepší!

Tento recept vznikl úplnou náhodou. Jednou jsem si zkrátka lenošila, dostala na něco chuť a zároveň věděla, že musím dnes upotřebit jedno opravdu zralé avokádo. Miluju datle ve spojení s nepraženým kakaem nebo kakaovými boby. Ale zároveň avokádo je hodně máslové, chtělo to přidat neutrální sladkou chuť, která by se hodila k čokoládě. Banán zvítězil a nektarinka dodala lehce kyselou chuť podobnou jogurtu nebo tvarohu. Nešlo vám tento recept nenasdílet. Jsem si jistá, že si ho oblíbíte jako já :)

cokokladovy pribinacek novy4

Samozřejmě nemusíte využívat všech surovin, které máte uvedené v receptu. Můžete je nahradit jinými nebo některé ubrat či přidat. Hrajte si s recepty a upravujte podle sebe, protože jen tak dosáhnete takových kombinacích, které máte opravdu nejradši. Přidejte různé koření jako skořici, vanilku nebo kardamom. Díky tomu recept zase získá trochu jinou chuť. "Jogurt" si pak ozdobte ovocem, semínky, oříšky nebo třeba kakaovými boby. 

cokokladovy pribinacek novy2

Tento recept můžete udržovat i déle v lednici, ale nenechávala bych ho déle než jeden den. Nicméně mám vyzkoušené, že i po šesti hodinách je "jogurt" stále výborný. :)

 • Suroviny:

  1 a půl šálku - cca 2 porce

  • půl avokáda
  • 7 datlí
  • 2 lžíce kakaa
  • 1 banán
  • 1 nektarinka
  • špetka soli
  • půl lžičky skořice
  • 1 lžíčka chia semínek
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromay a ozdobíme ovocem!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Satakieli Satakieli07.08.2016 22:29
V poslední době jsem tento recept dělala několikrát a moc jsem si ho oblíbila :-)Jen dávám místo nektarinky broskev, víc mi vyhovuje chuťově a lépe se dá odkrojit od pecky. :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat