Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánovo-kokosový sen

Banánovo-kokosový sen

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý nápoj, na který se těšíte, když si chcete na pár minut odpočinout.

Ráda hledám různé recepty a inspiruji se jimi. Když je pak mám ale udělat, stejně si je upravím podle sebe. Tahle lahoda vznikla podobným způsobem a opravdu stojí za to. Nazvala jsem to snem nejen pro to, že to chutná jakoby to bylo z jiného světa, ale také proto, že si při tom můžete jen tak sednout a po dlouhém a vyčerpávajícím dnu si odpočinout.

bananovo kokosovy sen nove2

Recept je jako vždy tak jednoduchý, že ho zvládne naprosto každý. Navíc k němu nepotřebujete ani drahé přístroje a vytvoříte ho i obyčejným tyčovým mixérem. Kokosové máslo si můžete vytvořit buď domácí (odkaz v receptu) nebo je možné ho zakoupit i ve větších zdravých výživách. Ale doporučuji si ho vyzkoušet udělat doma. Bude se vám hodit nejen k tomuto receptu, ale můžete z něj vytvořit domácí bounty, různé omáčky na asijský způsob nebo jiné kokosové dezerty. Tak vypněte všechnu elektroniku, zaposlouchejte se do ticha a odpočiňte si s toutou božskou kombinací kokosu a banánu :)

 • Suroviny:

  2 porce

  • 2 banány
  • 3 lžíce kokosového másla - recept zde
  • 2 lžičky drcených kakaových bobů na ozdobu
  • Datlový sirup na ozdobu (nebo jiný)

   

 • Postup:
  1. Sklenici nejprve ozdobíme datlovým sirupem. 
  2. Dále rozmixujeme banány a kokosové máslo a nalijeme pomalu do sklenice (doprostřed).
  3. Nakonec ozdobíme nasekanými kakaovými boby a kokosem.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"