Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mandlové mléko 3x jinak

Mandlové mléko 3x jinak

RAWMANIA
Recept
Skořicové, kakaové a pistáciové!

Z mandlového mléka je možné udělat spoustu jídel a nápojů. My můžeme namočené mandle jak samotné, tak ve formě mléka, na které se vždycky hrozně moc těšíme. Přijde nám zkrátka nejlahodnější. Ale mandle se pyšní nejen svou skvělou chutí, ale také příznivými účinky pro naše tělo. Jako všechna semena a oříšky obsahují zdravé tuky a to skoro z 50%. Další velkou složkou jsou bílkoviny (cca 22%), což je odpověď pro ty, kteří se vitariánů stále ptají na otázku – kde berete bílkoviny?! Dále obsahují spousty minerálů (vápník, hořčík, …) a vitaminů (B, E).

Díky většímu množství hořčíku mandle úžasně působí na zklidnění nervové soustavy. Ve stresových situacích je zkrátka fajn mít pár mandliček u sebe. Sama to tak dělám. Nechám mandle namočené přes noc, pak opláchnu, nechám odkapat, dám do krabičky a beru s sebou. :-)

Mandle jsou vhodné jak pro těhotné a kojící matky, tak i děti. Mandlové mléko dokáže plně nahradit to kravské – svou chutí a hlavně živinami, které podporují růst a koncentraci dítěte. Také podporují zuby, vlasy, pokožku, kosti, klouby, srdce nebo cévy. Navíc dokáží pořádně zasytit a zničit chutě na sladké – takže jsou perfektní při hubnutí a udržení si své váhy.

S mandlemi nešetřete a vždy je konzumujte namočené. Mají v sobě tolik příznivých látek, že vás udrží ve zdraví opravdu hodně dlouho!

A teď ke třem jednoduchým receptům :-)

 

Skořicové mléko

 mandlova mleka2

1-2 lžičky skořice, 350 ml mandlového mléka – recept zde, 8-10 datlí

Vše mixujeme dohromady dokud, nejsou datle zcela rozmixované.

 

Kakaové mléko

 mandlova mleka4

350 ml mandlového mléka – recept zde, 5-10 datlí – dle chuti, 2-3 lžičky kakaa, špetka kardamomu, 1 lžička skořice

Vše rozmixujeme.

 

Pistáciové mléko

Zde jsem použila trošku spiruliny na lehké obarvení do zelena, ale na chuti to nic neubere – spíše vám to přidá další množství potřebných živin. Pokud nemáte pistáciové máslo, použijte asi půl šálku pistácií.

 mandlova mleka5

350 ml mandlového mléka – recept zde, 5-10 datlí – dle chuti, půl lžičky spiruliny, 2 lžíce pistáciového másla – recept zde

Vše rozmixovat.

  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: RAW mléka Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky