Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mandlové mléko 3x jinak

Mandlové mléko 3x jinak

RAWMANIA
Recept
Skořicové, kakaové a pistáciové!

Z mandlového mléka je možné udělat spoustu jídel a nápojů. My můžeme namočené mandle jak samotné, tak ve formě mléka, na které se vždycky hrozně moc těšíme. Přijde nám zkrátka nejlahodnější. Ale mandle se pyšní nejen svou skvělou chutí, ale také příznivými účinky pro naše tělo. Jako všechna semena a oříšky obsahují zdravé tuky a to skoro z 50%. Další velkou složkou jsou bílkoviny (cca 22%), což je odpověď pro ty, kteří se vitariánů stále ptají na otázku – kde berete bílkoviny?! Dále obsahují spousty minerálů (vápník, hořčík, …) a vitaminů (B, E).

Díky většímu množství hořčíku mandle úžasně působí na zklidnění nervové soustavy. Ve stresových situacích je zkrátka fajn mít pár mandliček u sebe. Sama to tak dělám. Nechám mandle namočené přes noc, pak opláchnu, nechám odkapat, dám do krabičky a beru s sebou. :-)

Mandle jsou vhodné jak pro těhotné a kojící matky, tak i děti. Mandlové mléko dokáže plně nahradit to kravské – svou chutí a hlavně živinami, které podporují růst a koncentraci dítěte. Také podporují zuby, vlasy, pokožku, kosti, klouby, srdce nebo cévy. Navíc dokáží pořádně zasytit a zničit chutě na sladké – takže jsou perfektní při hubnutí a udržení si své váhy.

S mandlemi nešetřete a vždy je konzumujte namočené. Mají v sobě tolik příznivých látek, že vás udrží ve zdraví opravdu hodně dlouho!

A teď ke třem jednoduchým receptům :-)

 

Skořicové mléko

 mandlova mleka2

1-2 lžičky skořice, 350 ml mandlového mléka – recept zde, 8-10 datlí

Vše mixujeme dohromady dokud, nejsou datle zcela rozmixované.

 

Kakaové mléko

 mandlova mleka4

350 ml mandlového mléka – recept zde, 5-10 datlí – dle chuti, 2-3 lžičky kakaa, špetka kardamomu, 1 lžička skořice

Vše rozmixujeme.

 

Pistáciové mléko

Zde jsem použila trošku spiruliny na lehké obarvení do zelena, ale na chuti to nic neubere – spíše vám to přidá další množství potřebných živin. Pokud nemáte pistáciové máslo, použijte asi půl šálku pistácií.

 mandlova mleka5

350 ml mandlového mléka – recept zde, 5-10 datlí – dle chuti, půl lžičky spiruliny, 2 lžíce pistáciového másla – recept zde

Vše rozmixovat.

  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
  • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: RAW mléka Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"