Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Paprikový popcorn

Paprikový popcorn

RAWMANIA
Recept
Co dobrého si dát k filmu!

Už minule jsem zkoušela květákový popcorn s příchutí kari (recept zde), ale dnes jsem se vrhla do paprikového. Rádi něco uzobáváme, když se díváme na film a proto naše kategorie Něco na zub skrývá spoustu receptů, které si můžete udělat, když máte zkrátka chuť na nějaké to malé zobání.

paprikovy popcorn2

Přiznávám, že já květáku moc neholduji, ale Tom je z něj nadšený. Může jíst květákový popcorn pořád. Já jsem spíše na ty oříšky, ale kdo by nebyl. Nicméně, květákový popcorn je ohromně rychlá záležitost. Je dobré mít nějakou uzavíratelnou nádobu, do které nasypete směs koření, kousky květáku, nádobu uzavřete a pečlivě promícháte. Pak stačí květák hodit do misky a je hotovo!

paprikovy popcorn4

Poměr koření si můžete změnit dle své chuti. Určitě se nebojte přidat více agáve. Uzená paprika je trochu hořká a tak je třeba květák trošku přisladit. A hlavně, určitě nemusíte šetřit lahůdkovým droždím. Pro mě je to základ pro vytváření těchto rychlovek na zobání. Takže sypte do libosti J

paprikovy popcorn6

Věřím, že recept nemusí chutnat každému, ale nás velmi potěšil, zachutnal a tak se s vámi o něj dělím. Už ale připravuji další recept s příchutí bylinek, snad bude také tak dobrý!

 • Suroviny:

  1 malá porce

  • třetina květáku
  • 1 lžička uzené papriky - koření
  • 1-2 lžičky agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • sůl

    - koupíte zde 

  • lahůdkové droždí – dle libosti

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Květák omyjeme, rozkouskujeme, koření nasypeme do zavařovačky nebo jiné uzavíratelné nádoby, přidáme kousky květáku a pečlivě protřepeme. Dbáme na to, aby byl každý kousek obalený ve směsi.
  2. Ochutnáme, doladíme přidáním agáve nebo lahůdkového droždí, případně soli a můžeme podávat.
  3. Je dobré nechat květák chvíli naložit v lednici. Aby se chutě rozložily, stačí půlhodinka, ale neuškodí i více.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky