Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Paprikový popcorn

Paprikový popcorn

RAWMANIA
Recept
Co dobrého si dát k filmu!

Už minule jsem zkoušela květákový popcorn s příchutí kari (recept zde), ale dnes jsem se vrhla do paprikového. Rádi něco uzobáváme, když se díváme na film a proto naše kategorie Něco na zub skrývá spoustu receptů, které si můžete udělat, když máte zkrátka chuť na nějaké to malé zobání.

paprikovy popcorn2

Přiznávám, že já květáku moc neholduji, ale Tom je z něj nadšený. Může jíst květákový popcorn pořád. Já jsem spíše na ty oříšky, ale kdo by nebyl. Nicméně, květákový popcorn je ohromně rychlá záležitost. Je dobré mít nějakou uzavíratelnou nádobu, do které nasypete směs koření, kousky květáku, nádobu uzavřete a pečlivě promícháte. Pak stačí květák hodit do misky a je hotovo!

paprikovy popcorn4

Poměr koření si můžete změnit dle své chuti. Určitě se nebojte přidat více agáve. Uzená paprika je trochu hořká a tak je třeba květák trošku přisladit. A hlavně, určitě nemusíte šetřit lahůdkovým droždím. Pro mě je to základ pro vytváření těchto rychlovek na zobání. Takže sypte do libosti J

paprikovy popcorn6

Věřím, že recept nemusí chutnat každému, ale nás velmi potěšil, zachutnal a tak se s vámi o něj dělím. Už ale připravuji další recept s příchutí bylinek, snad bude také tak dobrý!

 • Suroviny:

  1 malá porce

  • třetina květáku
  • 1 lžička uzené papriky - koření
  • 1-2 lžičky agáve nebo jiného sladidla
  • sůl
  • lahůdkové droždí – dle libosti
 • Postup:
  1. Květák omyjeme, rozkouskujeme, koření nasypeme do zavařovačky nebo jiné uzavíratelné nádoby, přidáme kousky květáku a pečlivě protřepeme. Dbáme na to, aby byl každý kousek obalený ve směsi.
  2. Ochutnáme, doladíme přidáním agáve nebo lahůdkového droždí, případně soli a můžeme podávat.
  3. Je dobré nechat květák chvíli naložit v lednici. Aby se chutě rozložily, stačí půlhodinka, ale neuškodí i více.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"