Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Špenátové chipsy

Špenátové chipsy

RAWMANIA
Recept
Zdravé, křupavé a sýrové – mňam!

Po dlouhé době jsme si udělali zase chipsy. Měla jsem hodně špenátu a nevěděla co s ním, aby se nezkazil. Tak jsem ho usušila. No a výsledek? Snědli jsme ho ještě dnes :-)

spenatove chipsy2

Příprava chipsů (více druhů najdete zde) je hrozně jednoduchá. Jedinou pracnou částí je naskládat do sušičky pečlivě omyté listy špenátu. Ale nevezme to tak dlouho a za tu námahu to stojí. Jen když to srovnám třeba s takovou přípravou dortu. To bych radši dělala dort..:-)

spenatove chipsy5

Ale každý jsme jiný, že. Někdo se bude "patlat" s dortem. Někdo si bude v klidu skládat malé lístky špenátu na tácy sušičky. Hlavní je, abychom si na výsledku pochutnali, což teda u nás vyšlo :-)

spenatove chipsy8

Špenát je hrozně zdravý, to vyčtete všude, ale má také velmi specifickou chuť. Komu špenát kvůli této chuti moc nejede, při sušení už není chuť tak silná, takže to určitě ocení i ne moc velcí milovníci těchto zdravých listů.

spenatove chipsy9

Suroviny snad máte všichni doma, tak se pusťte do toho!

 • Suroviny:

  Libovolné množství

 • Postup:
  1. Listy špenátu omyjeme a vlhké je skládáme do sušičky. Pěkně lístek po lístku.
  2. Nakonec je posypeme solí a lahůdkovým droždím a necháme je tak na 4-5 hodin sušit, dokud nejsou lístky zcela suché.
  3. Skladujeme v suchu v neuzavřené nádobě!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky