Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Špenátové chipsy

Špenátové chipsy

RAWMANIA
Recept
Zdravé, křupavé a sýrové – mňam!

Po dlouhé době jsme si udělali zase chipsy. Měla jsem hodně špenátu a nevěděla co s ním, aby se nezkazil. Tak jsem ho usušila. No a výsledek? Snědli jsme ho ještě dnes :-)

spenatove chipsy2

Příprava chipsů (více druhů najdete zde) je hrozně jednoduchá. Jedinou pracnou částí je naskládat do sušičky pečlivě omyté listy špenátu. Ale nevezme to tak dlouho a za tu námahu to stojí. Jen když to srovnám třeba s takovou přípravou dortu. To bych radši dělala dort..:-)

spenatove chipsy5

Ale každý jsme jiný, že. Někdo se bude "patlat" s dortem. Někdo si bude v klidu skládat malé lístky špenátu na tácy sušičky. Hlavní je, abychom si na výsledku pochutnali, což teda u nás vyšlo :-)

spenatove chipsy8

Špenát je hrozně zdravý, to vyčtete všude, ale má také velmi specifickou chuť. Komu špenát kvůli této chuti moc nejede, při sušení už není chuť tak silná, takže to určitě ocení i ne moc velcí milovníci těchto zdravých listů.

spenatove chipsy9

Suroviny snad máte všichni doma, tak se pusťte do toho!

 • Suroviny:

  Libovolné množství

 • Postup:
  1. Listy špenátu omyjeme a vlhké je skládáme do sušičky. Pěkně lístek po lístku.
  2. Nakonec je posypeme solí a lahůdkovým droždím a necháme je tak na 4-5 hodin sušit, dokud nejsou lístky zcela suché.
  3. Skladujeme v suchu v neuzavřené nádobě!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"