Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jahodové mléko

Jahodové mléko

RAWMANIA
Recept
Jednoduché, chutné a rychlé!

Já nevím, jestli monentálně taky tak ujíždíte na jahodách jako já, ale pokud ano, tohle je recept pro vás. Jahodové mléko je velmi jemné, aromatické a hodí se nejen jako další tip na raw mléka na snídani, ale také se dá použít na pudink z chia semínek nebo je fajn ho pít jen tak samotné. Mimochodem vzpomínáte na ty úžasné letní jahody s mlékem nebo se smetanou? Babička mi je v dětství dělávala a tento recept mi je krásně připomíná :)

A pokud si tento recept čtete v období zimy, kdy jahody na pultech připomínají jahody pouze vzhledem, zatímco chuťově mají do jahod daleko, dají se použít i mražené. A jestli máte k dispozici domácí mražené jahůdky, máte vyhráno. Mimochodem chia pudink z tohoto nápoje je taky úžasný. Zkoušejte, kouzlete, vychutnávejte.

Určitě jste si už dělali jahodový koktejl, ale tohle není to samé. Je to jak klasické, kupované jahodové mléko s tím rozdílem, že toto je zdravé a ochucené skutečnými jahodami. Tím chci říct, že nemá hustou konzistenci ani nezasytí jako koktejl, proto jsem ho nazvala mlékem. A k čemu si ho dopřát? Třeba k raw lískooříškovým kuličkám (recept) nebo čokoládovým trubičkám s vanilkovým krémem (recept). Jahody můžete smíchat i s jinými raw mléky (recepty), ale kešu mléko mi přijde k jahodové chuti nejvhodnější. Můžete ho dát dětem do školy, sobě do práce nebo si ho vzít s sebou na výlet. Zkrátka neotálejte a toto mléko vyzkoušejte, protože na tohle mléko se budete zkrátka těšit!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 300ml kešu mléka – recept zde
  • 1 šálek čerstvých nebo mražených jahod
  • 1 menší banán (nebo jiné sladidlo)

 • Postup:
  1. Jahody očistíme od lístků nebo zvadlých částí a spolu s mlékem, které jsme si vytvořili podle návodu v receptu, hodíme do mixéru.
  2. Mixujeme tak dlouho, dokud nejsou jahody zcela rozmixované a mléko nemá krásnou jemně červenou barvu!
  3. Pokud se nám zdá málo sladké, můžeme dosladit naším oblíbeným sladidlem.
  4. Vychutnejte si ho, je delikátní!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: RAW mléka Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky