Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jahodové mléko

Jahodové mléko

RAWMANIA
Recept
Jednoduché, chutné a rychlé!

Já nevím, jestli monentálně taky tak ujíždíte na jahodách jako já, ale pokud ano, tohle je recept pro vás. Jahodové mléko je velmi jemné, aromatické a hodí se nejen jako další tip na raw mléka na snídani, ale také se dá použít na pudink z chia semínek nebo je fajn ho pít jen tak samotné. Mimochodem vzpomínáte na ty úžasné letní jahody s mlékem nebo se smetanou? Babička mi je v dětství dělávala a tento recept mi je krásně připomíná :)

A pokud si tento recept čtete v období zimy, kdy jahody na pultech připomínají jahody pouze vzhledem, zatímco chuťově mají do jahod daleko, dají se použít i mražené. A jestli máte k dispozici domácí mražené jahůdky, máte vyhráno. Mimochodem chia pudink z tohoto nápoje je taky úžasný. Zkoušejte, kouzlete, vychutnávejte.

Určitě jste si už dělali jahodový koktejl, ale tohle není to samé. Je to jak klasické, kupované jahodové mléko s tím rozdílem, že toto je zdravé a ochucené skutečnými jahodami. Tím chci říct, že nemá hustou konzistenci ani nezasytí jako koktejl, proto jsem ho nazvala mlékem. A k čemu si ho dopřát? Třeba k raw lískooříškovým kuličkám (recept) nebo čokoládovým trubičkám s vanilkovým krémem (recept). Jahody můžete smíchat i s jinými raw mléky (recepty), ale kešu mléko mi přijde k jahodové chuti nejvhodnější. Můžete ho dát dětem do školy, sobě do práce nebo si ho vzít s sebou na výlet. Zkrátka neotálejte a toto mléko vyzkoušejte, protože na tohle mléko se budete zkrátka těšit!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 300ml kešu mléka – recept zde
  • 1 šálek čerstvých nebo mražených jahod
  • 1 menší banán (nebo jiné sladidlo)

 • Postup:
  1. Jahody očistíme od lístků nebo zvadlých částí a spolu s mlékem, které jsme si vytvořili podle návodu v receptu, hodíme do mixéru.
  2. Mixujeme tak dlouho, dokud nejsou jahody zcela rozmixované a mléko nemá krásnou jemně červenou barvu!
  3. Pokud se nám zdá málo sladké, můžeme dosladit naším oblíbeným sladidlem.
  4. Vychutnejte si ho, je delikátní!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: RAW mléka Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"