Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Raw kuličky s chai kořením

Raw kuličky s chai kořením

RAWMANIA
Recept
Orientální vůně udělá z těchto obyčejných kuliček originální jednohubku.

Mám ráda všechny asijské vůně a chutě. Jsou tak odlišné, lahodné a specifické, že z nich omdlévám blahem, když si k nim přičichnu!! A pokud jste stejný maniak do asijských vůní jako já, určitě si tyto raw kuličky zamilujete .:)

Jsou rychlé a jednoduché, stačí vše rozmixovat, vytvořit těsto a už jen koulet. Ráda kuličky obaluji v kokosovém cukru, protože mě baví jeho karamelová chuť, ale pokud byste radši kokos nebo kakao, určitě vyzkoušejte i jiné varianty. Buďte kreativní a berte to jako odpočinkovou záležitost. Pusťte si k tomu oblíbenou hudbu a s radostí uzobávejte mandlové těsto z prstů. Zkrátka si kuličky užijte a dělejte je s láskou – lépe to pak chutná! ;)

Tak s chutí do nich, my si je tu už s radostí uzobáváme!

 • Suroviny:

  24 kuliček

  • 200g mandlí
  • 1 lžička skořice
  • 1 lžička chai koření – domácí recept zde
  • půl šálku namočených datlí
  • kokosový cukr na obalení
 • Postup:
  1. Mandle a koření rozmixujeme na jemnou mouku a smícháme s namočenými a přecezenými datlemi, které jsme nechali min. na 3 hodinky ve vodě.
  2. Vytvoříme těsto a následně tvoříme kuličky.
  3. Ty pak můžeme obalovat v kokosovém cukru nebo jiné ingredienci.
  4. Všechny kuličky udržujeme v lednici!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

MaUre MaUre10.02.2018 10:51
Dobry den,
rada bych se zeptala na zpusob zapracovani datli v receptech na kulicky. Ty datle tam davate vcelku, nemixujete, nekrajite? Podle fotky to tak nevypada. Dekuji
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat