Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw kuličky s chai kořením

Raw kuličky s chai kořením

RAWMANIA
Recept
Orientální vůně udělá z těchto obyčejných kuliček originální jednohubku.

Mám ráda všechny asijské vůně a chutě. Jsou tak odlišné, lahodné a specifické, že z nich omdlévám blahem, když si k nim přičichnu!! A pokud jste stejný maniak do asijských vůní jako já, určitě si tyto raw kuličky zamilujete .:)

Jsou rychlé a jednoduché, stačí vše rozmixovat, vytvořit těsto a už jen koulet. Ráda kuličky obaluji v kokosovém cukru, protože mě baví jeho karamelová chuť, ale pokud byste radši kokos nebo kakao, určitě vyzkoušejte i jiné varianty. Buďte kreativní a berte to jako odpočinkovou záležitost. Pusťte si k tomu oblíbenou hudbu a s radostí uzobávejte mandlové těsto z prstů. Zkrátka si kuličky užijte a dělejte je s láskou – lépe to pak chutná! ;)

Tak s chutí do nich, my si je tu už s radostí uzobáváme!

 • Suroviny:

  24 kuliček

  • 200g mandlí
  • 1 lžička skořice
  • 1 lžička chai koření – domácí recept zde
  • půl šálku namočených datlí
  • kokosový cukr na obalení

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Mandle a koření rozmixujeme na jemnou mouku a smícháme s namočenými a přecezenými datlemi, které jsme nechali min. na 3 hodinky ve vodě.
  2. Vytvoříme těsto a následně tvoříme kuličky.
  3. Ty pak můžeme obalovat v kokosovém cukru nebo jiné ingredienci.
  4. Všechny kuličky udržujeme v lednici!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

MaUre MaUre10.02.2018 10:51
Dobry den,
rada bych se zeptala na zpusob zapracovani datli v receptech na kulicky. Ty datle tam davate vcelku, nemixujete, nekrajite? Podle fotky to tak nevypada. Dekuji
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky