Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládové sušenky s kokosem

Čokoládové sušenky s kokosem

RAWMANIA
Recept
Čokoládové sušenky z para oříšků s křupavými kakaovými boby!

Recept je trošku náročný, protože se sušenky nejprve chvilku suší, ale věřte mi, že vám to až tak vadit nebude. Sušenky jsou dokonalé! Polité čokoládou a zdobené domácím sušeným kokosem (recept zde).

cokoladove susenky s kokosem1

Myslím, že chuť každého překvapí a to hlavně proto, že základ tvoří para ořechy, které jsou dost specifické. Samozřejmě jako základ můžete použít jakékoliv jiné ořechy. Sušenky jsou trošku sladké, ale to můžete korigovat množstvím datlí, nebo místo nich použít rozinky.

cokoladove susenky s kokosem2

Dnes se tolik nerozepíšu. Škola volá, seminární práce je potřeba dodělat a ve škole je občas povinná i ta účast. Takže, ne vždy se můžu RAWMANII a receptům tolik odevzdat. Ach jo.. :-)

cokoladove susenky s kokosem3

Tak jen ve zkratce! Vyzkoušejte sušenky, dejte mi feedback, jestli chutnají a užívejte si další dokonalé syrové jídlo! :-) Já se jdu učit do předmětu s názvem Andragogika.. Zní to důležitě, co? Ještě, že k tomu mám ty sušenky!

 • Suroviny:

  15-20 sušenek

  • 1 šálek para oříšků
  • 2 lžíce kakaového másla – rozpuštěného
  • 2-3 lžíce kakaa
  • půl šálku datlí
  • 2 lžíce drcených kakaových bobů
  • raw čokoláda – recept zde
  • kokos
 • Postup:
  1. Para rozemeleme na moučku a odložíme stranou.
  2. Datle rozmixujeme na jemnou kaši a smícháme s para moukou.
  3. Dále rozpustíme kakaové máslo (v nádobě ponořené do teplé vody) a přidáme do něj kakao, vytvoříme hustější směs, kterou vlijeme k para a datlím. Nakonec přisypeme kakaové boby.
  4. Vše promícháme a vytvoříme něco jako těsto. Nebude tak držet pohromadě, ale zase by se nemělo rozpadat.
  5. Tvoříme placičky, které sušíme asi 5 hodin, dokud není povrch aspoň trochu suchý.
  6. Vytvoříme podle receptu čokoládu a poléváme jí sušenky.
  7. Nakonec posypeme kokosem a dáme ztuhnout do lednice. A podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"