Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čokoládové sušenky s kokosem

Čokoládové sušenky s kokosem

RAWMANIA
Recept
Čokoládové sušenky z para oříšků s křupavými kakaovými boby!

Recept je trošku náročný, protože se sušenky nejprve chvilku suší, ale věřte mi, že vám to až tak vadit nebude. Sušenky jsou dokonalé! Polité čokoládou a zdobené domácím sušeným kokosem (recept zde).

cokoladove susenky s kokosem1

Myslím, že chuť každého překvapí a to hlavně proto, že základ tvoří para ořechy, které jsou dost specifické. Samozřejmě jako základ můžete použít jakékoliv jiné ořechy. Sušenky jsou trošku sladké, ale to můžete korigovat množstvím datlí, nebo místo nich použít rozinky.

cokoladove susenky s kokosem2

Dnes se tolik nerozepíšu. Škola volá, seminární práce je potřeba dodělat a ve škole je občas povinná i ta účast. Takže, ne vždy se můžu RAWMANII a receptům tolik odevzdat. Ach jo.. :-)

cokoladove susenky s kokosem3

Tak jen ve zkratce! Vyzkoušejte sušenky, dejte mi feedback, jestli chutnají a užívejte si další dokonalé syrové jídlo! :-) Já se jdu učit do předmětu s názvem Andragogika.. Zní to důležitě, co? Ještě, že k tomu mám ty sušenky!

 • Suroviny:

  15-20 sušenek

  • 1 šálek para oříšků
  • 2 lžíce kakaového másla – rozpuštěného

    - koupíte zde 

  • 2-3 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • půl šálku datlí
  • 2 lžíce drcených kakaových bobů

    - koupíte zde 

  • raw čokoláda – recept zde
  • kokos
 • Postup:
  1. Para rozemeleme na moučku a odložíme stranou.
  2. Datle rozmixujeme na jemnou kaši a smícháme s para moukou.
  3. Dále rozpustíme kakaové máslo (v nádobě ponořené do teplé vody) a přidáme do něj kakao, vytvoříme hustější směs, kterou vlijeme k para a datlím. Nakonec přisypeme kakaové boby.
  4. Vše promícháme a vytvoříme něco jako těsto. Nebude tak držet pohromadě, ale zase by se nemělo rozpadat.
  5. Tvoříme placičky, které sušíme asi 5 hodin, dokud není povrch aspoň trochu suchý.
  6. Vytvoříme podle receptu čokoládu a poléváme jí sušenky.
  7. Nakonec posypeme kokosem a dáme ztuhnout do lednice. A podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky