Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Brownies s vlašskými oříšky

Brownies s vlašskými oříšky

RAWMANIA
Recept
Vlašské oříšky zkrátka jedou!

Pro mě není lepší ořech, než ten vlašský. Nejen, že jsou zdravé, ale mají tak specifickou chuť, že mě zkrátka naladí do podzimní nálady a přicházejícího vánočního času. Já je mám prostě nejradši a každý rok se na ně těším!

vlasske brownies6

Tyto brownies (čokoládové řezy, sušenky, říkejte si tomu jak chcete) jsou díky vlašákům a kakau spíše sváteční záležitostí. U nás určitě nebudou chybět na vánočním stole – spolu s dalším cukrovím, o kterém jsem se bohatě rozepsala ve své vánoční elektronické knize :-)

vlasske brownies15

Celý recept je jednoduchý, ale jednu nevýhodu má – může se trošku rozpadat. Proto je hodně natlačte do formy a nechte hodinku ztuhnout v mrazáku. Po vyklepnutí z formy budou brownies držet pohromadě a mohou se dobře nakrájet. Navíc si díky zmrazení udrží vláčnost.

vlasske brownies14

Doufám, že vám budou chutnat stejně tak, jako naše cukroví. Přeji hodně štěstí a krásné prosincové chvíle :-)

 • Suroviny:

  Cca 6 kusů

  • třičtvrtě šálku vlašských oříšků
  • půl šálku mandlí
  • 1 šálek datlí
  • čtvrt šálku kakaa
 • Postup:
  1. Datle rozmixujeme s trochou vody na jemnou kaši.
  2. Dále rozmixujeme mandle na mouku.
  3. Všechny suché ingredience (i celé vlašské ořechy) smícháme dohromady.
  4. Pak přidáme datle a vytvoříme těsto.
  5. Těsto namáčkneme do libovolné formy a necháme v mrazáku ztuhnout.
  6. Brownies vyklepneme z formy, nakrájíme a podáváme posypané vlašskými oříšky nebo polévané čokoládou :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Růžeslaf Růžeslaf24.04.2016 15:59
Dost dobré :-)ještě s kokosem a místo kakaa F1-čokoládovou, takže ideální :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat