Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Brownies s vlašskými oříšky

Brownies s vlašskými oříšky

RAWMANIA
Recept
Vlašské oříšky zkrátka jedou!

Pro mě není lepší ořech, než ten vlašský. Nejen, že jsou zdravé, ale mají tak specifickou chuť, že mě zkrátka naladí do podzimní nálady a přicházejícího vánočního času. Já je mám prostě nejradši a každý rok se na ně těším!

vlasske brownies6

Tyto brownies (čokoládové řezy, sušenky, říkejte si tomu jak chcete) jsou díky vlašákům a kakau spíše sváteční záležitostí. U nás určitě nebudou chybět na vánočním stole – spolu s dalším cukrovím, o kterém jsem se bohatě rozepsala ve své vánoční elektronické knize :-)

vlasske brownies15

Celý recept je jednoduchý, ale jednu nevýhodu má – může se trošku rozpadat. Proto je hodně natlačte do formy a nechte hodinku ztuhnout v mrazáku. Po vyklepnutí z formy budou brownies držet pohromadě a mohou se dobře nakrájet. Navíc si díky zmrazení udrží vláčnost.

vlasske brownies14

Doufám, že vám budou chutnat stejně tak, jako naše cukroví. Přeji hodně štěstí a krásné prosincové chvíle :-)

 • Suroviny:

  Cca 6 kusů

  • třičtvrtě šálku vlašských oříšků
  • půl šálku mandlí
  • 1 šálek datlí
  • čtvrt šálku kakaa

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Datle rozmixujeme s trochou vody na jemnou kaši.
  2. Dále rozmixujeme mandle na mouku.
  3. Všechny suché ingredience (i celé vlašské ořechy) smícháme dohromady.
  4. Pak přidáme datle a vytvoříme těsto.
  5. Těsto namáčkneme do libovolné formy a necháme v mrazáku ztuhnout.
  6. Brownies vyklepneme z formy, nakrájíme a podáváme posypané vlašskými oříšky nebo polévané čokoládou :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Růžeslaf Růžeslaf24.04.2016 15:59
Dost dobré :-) ještě s kokosem a místo kakaa F1-čokoládovou, takže ideální :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky