Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw „lepící“ směs do těsta

Raw „lepící“ směs do těsta

RAWMANIA
Recept
Recept, který svými vlastnostmi nahradí v těstu vejce.

Moc jsem nevěděla, jak přesně tento recept nazvat, ale cítím, že se o něj musím podělit. Je to totiž náhražka vejce do těsta. Pokud chcete v normální stravě těsto slepit, bez vejce se neobejdete. A v té naší platí totéž. Nejlepším způsobem, jak vytvořit dokonalé a pevné těsto je toto „vejce“ - namočené lněné semínko.

flaxseed3

Lněná semínka po namočení vsáknou vodu a vytvoří hustý gel. Na fotkách můžete vidět, že i po naklonění semínka drží pospolu. Tu vlastnost si po té udržuje i samotné těsto. Místo lněného semínka můžete použít i chia semínka, v závěru dostanete to samé, ale lněné je rychlejší, levnější a v těstu ho mám raději. Taky mi přijde zkrátka škoda sušit nabobtnalá chia semínka.

flaxseed4

Takže doufám, že jsem vám pomohla vyřešit další dilema s raw těsty. Píši to proto, protože jsem na začátku právě s tímto měla problém, těsta mi zkrátka nechtěla držet a rozpadala se. Všem přeji hodně zdařených sušenek, krekrů a chlebíků :-)

 • Suroviny:

  Libovolná porce

  • lněná semínka (zlatá nebo hnědá)
  • voda
 • Postup:
  1. Lněná semínka namočte do vody v poměru 1:1. Po pár minutách semínka vsáknou vodu a můžete je použít.
  2. U každého receptu na těsto mám množství tohoto „lepidla“, takže se nemusíte bát, že nebudete vědět, kolik toho budete na různá těsta potřebovat. Tuto směs přidávejte vždy až na konec.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky