Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mrkvové miniburgery

Mrkvové miniburgery

RAWMANIA
Recept
Prostě chuťovka!

Věřte mi, že tohle budete zobat rádi i samotné. Ale můžete je použít do salátu, raw burgeru, sendviče nebo jiného jídla. Klidně je můžete spíchnout sušeným rajčetem dohromady a vytvořit jednohubky. V tomto jsou miniburgery úžasné, dá se s nimi udělat spoustu jídel!

miniburgery5

Můžete si k nim cokoliv přidat, tohle je takový jednoduchý recept. Základem je mrkev, přesněji zbytek z odšťavňování mrkve. Pokud nemáte odšťavňovač, můžete klidně použít i rozmixovanou mrkev, ale počítejte s tím, že výsledná konzistence nebude tak jemná.

miniburgery8

K těmto raw miniburgerům je skvělé udělat nějaký dip ve stylu tzatziki – jeden najdete zde. Mají jemnou kořeněnou chuť, a proto se ke všemu tak hodí. Pokud k nim přidáte kmín a koriandr, výsledná chuť bude připomínat opravdový burger. Další inspiraci můžete nasbírat třeba v tomto receptu - česnekové miniburgery!

miniburgery9

Doufám, že si na tomto receptu brzy pochutnáte! Protože my je snědli hned, jak jsem je vytáhla ze sušičky!

 • Suroviny:

  14 miniburgerů

  • 1,5 šálku mrkve (odpadu z odšťavnění)
  • půl lžičky soli
  • půl šálku sezamu
  • 2 lžíce lněných semínek (namočených, vytvoří gelovitou konzistenci – stačí přidat 3 lžíce vody)
  • oregano
  • 2 lžíce kešu mouky (rozmixované kešu)
  • 2 lžíce lahůdkového droždí • Postup:
  1. Vše smícháme dohromady a dostaneme lepivou hmotu.
  2. Vytváříme malé bochánky, které navíc můžeme obalit v sezamu nebo lahůdkovém droždí.
  3. Sušíme je asi 7-8 hodin, záleží na velikosti.
  4. Skladujeme v suchu, čím jsou sušší, tím déle vydrží! Pokud je nebudete mít tak suché, dejte je raději do lednice.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Erika Erika13.03.2017 13:34
Dobrý den,

krekry, sušenky a další dobroty sušíte. Pokud nemám sušičku na potraviny, tak si můžu vypomoct i troubou? Máte se sušením v troubě zkušenosti?

Velice děkuji za radu a odpověď.

Hezký den
Erika
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová29.03.2017 08:57
Zdravím :) Sušit v troubě moc nedoporučuji, jelikož je to hrozně neekonomické. Suší se mnohem delší dobu a někdy se to až přesuší, nehledě na mnohem vyšší cenové náklady. Já na začátku sušila v klasické sušičce na ovoce asi za 1200Kč a úplně mi stačila. Doporučila bych pořídit :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat