Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mrkvové miniburgery

Mrkvové miniburgery

RAWMANIA
Recept
Prostě chuťovka!

Věřte mi, že tohle budete zobat rádi i samotné. Ale můžete je použít do salátu, raw burgeru, sendviče nebo jiného jídla. Klidně je můžete spíchnout sušeným rajčetem dohromady a vytvořit jednohubky. V tomto jsou miniburgery úžasné, dá se s nimi udělat spoustu jídel!

miniburgery5

Můžete si k nim cokoliv přidat, tohle je takový jednoduchý recept. Základem je mrkev, přesněji zbytek z odšťavňování mrkve. Pokud nemáte odšťavňovač, můžete klidně použít i rozmixovanou mrkev, ale počítejte s tím, že výsledná konzistence nebude tak jemná.

miniburgery8

K těmto raw miniburgerům je skvělé udělat nějaký dip ve stylu tzatziki – jeden najdete zde. Mají jemnou kořeněnou chuť, a proto se ke všemu tak hodí. Pokud k nim přidáte kmín a koriandr, výsledná chuť bude připomínat opravdový burger. Další inspiraci můžete nasbírat třeba v tomto receptu - česnekové miniburgery!

miniburgery9

Doufám, že si na tomto receptu brzy pochutnáte! Protože my je snědli hned, jak jsem je vytáhla ze sušičky!

 • Suroviny:

  14 miniburgerů

  • 1,5 šálku mrkve (odpadu z odšťavnění)
  • půl lžičky soli

    - koupíte zde 

  • půl šálku sezamu
  • 2 lžíce lněných semínek (namočených, vytvoří gelovitou konzistenci – stačí přidat 3 lžíce vody)
  • oregano
  • 2 lžíce kešu mouky (rozmixované kešu

    - koupíte zde 

   )
  • 2 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde  • Postup:
  1. Vše smícháme dohromady a dostaneme lepivou hmotu.
  2. Vytváříme malé bochánky, které navíc můžeme obalit v sezamu nebo lahůdkovém droždí.
  3. Sušíme je asi 7-8 hodin, záleží na velikosti.
  4. Skladujeme v suchu, čím jsou sušší, tím déle vydrží! Pokud je nebudete mít tak suché, dejte je raději do lednice.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Erika Erika13.03.2017 13:34
Dobrý den,

krekry, sušenky a další dobroty sušíte. Pokud nemám sušičku na potraviny, tak si můžu vypomoct i troubou? Máte se sušením v troubě zkušenosti?

Velice děkuji za radu a odpověď.

Hezký den
Erika
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová29.03.2017 08:57
Zdravím :) Sušit v troubě moc nedoporučuji, jelikož je to hrozně neekonomické. Suší se mnohem delší dobu a někdy se to až přesuší, nehledě na mnohem vyšší cenové náklady. Já na začátku sušila v klasické sušičce na ovoce asi za 1200Kč a úplně mi stačila. Doporučila bych pořídit :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky