Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

RAW sendvič

RAW sendvič

RAWMANIA
Recept
Co si vzít s sebou na svačinku? Toto je jedna z možností!

Já miluju krekry s pomazánkami. Myslím, že zrovna tohle jídlo patří do těch, které uvítají i nevitariáni. Navíc na svačinu je sendvič jako dělaný. Vydrží a pochutnáte si na něm. Doporučovala bych si dát zeleninku a pomazánku zvlášť, aby se vám sendviče nerozbily a nebo použít párátka, která je sepnou a tím budou držet pohromadě!

sendvic4

Nebudu dávat přesný recept na krekry a pomazánku, protože je na každém, které krekry má nejradši, a kterou pomazánku by raději do sendviče použil. Takže vás zkrátka navedu na naše krekry a pomazánky/dipy a vy si sendviče vytvoříte sami.

sendvic7

Tyto sendviče se momentálně stávají nejčastější svačinkou. Dá se s nimi všelijak experimentovat a chutnají nejen nám, ale (bohužel?) i našemu okolí, které je vždy pečlivě (a opatrně samozřejmě - je to přece syrové) ochutnává. Výsledek je ale vždy takový, že jim recepty tolik chutnají, že se začínají pomalu těšit, s čím dalším zase přijdu. Podle mě je to nejúčinnější metoda, jak lidi přesvědčit, že syrová strava opravdu není nic špatného. I když si dají na oběd maso, neznamená to, že do svého jídelníčku nemůžou zahrnout i něco zdravého. Já pevně věřím tomu, že takovým nenuceným ochutnáváním si člověk syrovou stravu zamiluje spíše než přednáškou – jez zdravě, jez syrovou stravu, je to správné!

sendvic10

Zkrátka moji milí, nenuťte tuto stravu nikomu, kdo o to nestojí. Nemá to cenu a je to ztráta času. Každý na to musí přijít sám. Třeba na to přijdou tím, že jim připravíte tuto svačinku nebo jim dáte jen ochutnat!

 • Suroviny:

  Libovolná porce

  • krekry - recepty zde
  • libovolná pomazánka - recepty zde
  • okurky
  • salát
  • jarní cibulka
  • další oblíbené ingredience...
 • Postup:
  1. Vybereme si krekry podle receptů nebo si uděláme své nejoblíbenější.
  2. Jeden namažeme pomazánkou a zaskládáme ostatními surovinami. Snažte se mokré suroviny (okurky, rajčata apod) oddělit salátem, aby se krekry nerozmočily.
  3. Pak je buď propíchněte párátkem, zabalte do krabiček nebo rovnou snězte!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky