Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
RAW sendvič

RAW sendvič

RAWMANIA
Recept
Co si vzít s sebou na svačinku? Toto je jedna z možností!

Já miluju krekry s pomazánkami. Myslím, že zrovna tohle jídlo patří do těch, které uvítají i nevitariáni. Navíc na svačinu je sendvič jako dělaný. Vydrží a pochutnáte si na něm. Doporučovala bych si dát zeleninku a pomazánku zvlášť, aby se vám sendviče nerozbily a nebo použít párátka, která je sepnou a tím budou držet pohromadě!

sendvic4

Nebudu dávat přesný recept na krekry a pomazánku, protože je na každém, které krekry má nejradši, a kterou pomazánku by raději do sendviče použil. Takže vás zkrátka navedu na naše krekry a pomazánky/dipy a vy si sendviče vytvoříte sami.

sendvic7

Tyto sendviče se momentálně stávají nejčastější svačinkou. Dá se s nimi všelijak experimentovat a chutnají nejen nám, ale (bohužel?) i našemu okolí, které je vždy pečlivě (a opatrně samozřejmě - je to přece syrové) ochutnává. Výsledek je ale vždy takový, že jim recepty tolik chutnají, že se začínají pomalu těšit, s čím dalším zase přijdu. Podle mě je to nejúčinnější metoda, jak lidi přesvědčit, že syrová strava opravdu není nic špatného. I když si dají na oběd maso, neznamená to, že do svého jídelníčku nemůžou zahrnout i něco zdravého. Já pevně věřím tomu, že takovým nenuceným ochutnáváním si člověk syrovou stravu zamiluje spíše než přednáškou – jez zdravě, jez syrovou stravu, je to správné!

sendvic10

Zkrátka moji milí, nenuťte tuto stravu nikomu, kdo o to nestojí. Nemá to cenu a je to ztráta času. Každý na to musí přijít sám. Třeba na to přijdou tím, že jim připravíte tuto svačinku nebo jim dáte jen ochutnat!

 • Suroviny:

  Libovolná porce

  • krekry - recepty zde
  • libovolná pomazánka - recepty zde
  • okurky
  • salát
  • jarní cibulka
  • další oblíbené ingredience...
 • Postup:
  1. Vybereme si krekry podle receptů nebo si uděláme své nejoblíbenější.
  2. Jeden namažeme pomazánkou a zaskládáme ostatními surovinami. Snažte se mokré suroviny (okurky, rajčata apod) oddělit salátem, aby se krekry nerozmočily.
  3. Pak je buď propíchněte párátkem, zabalte do krabiček nebo rovnou snězte!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"