Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw knedlík

Raw knedlík

RAWMANIA
Recept
Není knedlík, jako knedlík!

Velmi jednoduchý recept na výborné knedlíky, které můžete přidávat k jakékoliv omáčce. Ať už si vytvoříte koprovku, rajskou omáčku (recept zde), nebo svíčkovou, tyto knedlíky se budou ke všemu hodit. Mají neutrální chuť a přitom jsou dobré i samotné.

knedlik6

Je třeba knedlíky trošku vysušit, aby držely pohromadě a vytvářely u omáčky něco, do čeho je možné se zakousnout. Ale nakonec jsem sušila jen 6-8 hodin (záleží na tloušťce) a nepřišlo mi to tak dlouho.

knedlik1

Knedlíky je možné nakrájet i na kostičky a smíchat s omáčkou či je přikusovat k polévkám (více receptů zde). Taky si z nich můžete udělat třeba malé rohlíčky nebo jiné tvary. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet některou z omáček nebo polévek!

 • Suroviny:

  Cca 10-12 ks

  • 1/4 šálku pomletého lněného semínka
  • 2 šálky slunečnicových semínek
  • 2 lžíce psyllia
  • 2-3 lžičky soli

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • půl šálku vody
 • Postup:
  1. Smícháme lněné semínko a psyllium a zalijeme půl šálkem vody. Necháme nabobtnat nebo-li počkáme, až směs vsákne veškerou vodu (vezme to tak 5-10 min).
  2. Dále rozmixujeme slunečnicová semínka na mouku a smícháme s lahůdkovým droždím a solí.
  3. Až je směs lněného semínka a psyllia hotová, přidáme ji k suché směsi a vytvoříme těsto.
  4. Chvíli hněteme a tvarujeme do bochníku. Pokud by bylo těsto moc suché, přidejte vodu. Pokud by moc lepilo, přidejte více slunečnicové mouky.
  5. Bochánek nakrájíme na plátky (cca 1cm) a pokládáme do sušičky.
  6. Sušíme asi 6-8 hodin.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

milu milu21.06.2018 18:57
Ahoj, koukám na recept: Knedlíky s rajskou omáčkou a jsem nadšená, tak to zkusím "uvařit!" Jenže pomoc, u knedlíků je sušička a tu já nemám... tak co teď? :-) Děkuji za odpověď, milu
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Michaela Kabátová Michaela Kabátová02.08.2021 22:34
Na můj vkus jsou knedlíky strašně přesolené a to jsem tam dala dvě zarovnané lžičky. Nemá tam být spíše dvě až tři špetky soli místo lžiček? Jinak by byly dobré...
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky