Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Malinová zmrzlina

Malinová zmrzlina

RAWMANIA
Recept
Malinová zmrzlina vás zaručeně osvěží a potěší výbornou chutí!

Za celé léto jsem neměla jedinou kupovanou zmrzlinu. Vždy jsem si udělala sama svou domácí a nikdy mi nic nechybělo - recept na banánovou zmrzlinu najdete zde. Domácí raw zmrzliny jsou rychlé, zdravé a daleko chutnější než ty kupované!

malinova zmrzlina10

Navíc maliny jsou zdrojem cenných vitaminů a živin. Posilují naše vlasy, kůži, nehty a buňky a proto jsou také přirazovány mezi elixíry mládí. Zrníčka malin pročišťují střeva a sušené listy jsou vhodné v zimních měsících jako prevence proti chřipce a rýmě. Maliny také snižují krevní tlak a podporují imunitu. Jsou prevencí šerosleposti a zákalu. Malinám by se měli vyhnout lidé trpící na dnu. Jinak jsou plody maliníku bezpečné a velmi prospěšné pro naše tělo:)

 • Suroviny:

  2 porce

  • 1-2 šálky zmrzlých malin
  • 2-3 lžíce agáve či jiného sladidla
 • Postup:
  1. Buď zmrzlinu vyrobíme v mixéru tím, že vše rozmixujeme do požadované "zmrzlinové" struktury, nebo v odšťavňovači Kuvings.malinova zmrzlina
  2. Zde vyměníme síto na odšťavňování pouzdrem na mražené dezerty a zmrzlé maliny po částech vhazujeme do otvoru. Do hotové zmrzliny vmícháme sladidlo a můžeme podávat!malinova zmrzlina
  3. Sladidlo jsem neodměřovala. Každý si přidejte podle své chuti. Tom má rád tuto zmrzlinu sladší, já zase kyselejší. Ozdobte meduňkou nebo mátou a pusťte se do ní! malinova zmrzlina
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Frigomat Frigomat21.06.2017 23:13
Nádhera - malinová klasika co nezklame! Frigomat
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat