Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Letní osvěžení

Letní osvěžení

RAWMANIA
Recept
Výborná šťáva jen ze čtyř ingrediencí.

Každé období mám jiné chutě, celou zimu a podzim bych byla jen na ovoci, ale jak přijde teplejší období, přichází do kurzu slavná listová zelenina. Zkrátka jarní detox jak má být! Momentálně mám nesmírnou chuť na něco neutrálního a zeleného. A tato šťáva je pro mě jako dělaná. Není tak sladká, díky okurce obsahuje hodně vody a špenát dodá potřebný chlorofyl, po kterém teď mé tělo nenasytně touží.

letni osvezeni6

Nikdy jsem nebyla na složité recepty. Někdy mi určitý recept přijde tak jednoduchý, až si někdy říkám, zda ho mám vůbec na stránkách sdílet. Ale právě tyto recepty jsou – i podle vás – těmi nejlepšími. Tak snad i tento dostatečně oceníte. Mimochodem, kdo miluje okurky jako já (teď jsem fakt okurkový maniak), může si do šťávy klidně dát větší dávku, protože svou neutrální chutí nic nepokazí a hlavně mají silné čistící účinky a hydratují tělo. Ale nebojte se přidat i další suroviny jako třeba hrušku, řepu, řapíkatý celer, jinou listovou zeleninu nebo třeba zázvor apod. Já si tento nápoj beru pravidelně s sebou, když je přede mnou delší cesta. K tomu vždy namočené mandličky a jsem spokojená. Šťáva vás osvěží, pročistí a dodá potřebné živiny. Tak se do toho pusťte, ať se může okolí krásně dívat, co zvláštně zeleného to pijete - miluju ty pohledy!

letni osvezeni1

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 mrkve
  • půl okurky
  • 2 jablka
  • hrst špenátu (nejlépe domácího)
 • Postup:
  1. Ve odšťavníme a podáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky