Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Letní osvěžení

Letní osvěžení

RAWMANIA
Recept
Výborná šťáva jen ze čtyř ingrediencí.

Každé období mám jiné chutě, celou zimu a podzim bych byla jen na ovoci, ale jak přijde teplejší období, přichází do kurzu slavná listová zelenina. Zkrátka jarní detox jak má být! Momentálně mám nesmírnou chuť na něco neutrálního a zeleného. A tato šťáva je pro mě jako dělaná. Není tak sladká, díky okurce obsahuje hodně vody a špenát dodá potřebný chlorofyl, po kterém teď mé tělo nenasytně touží.

letni osvezeni6

Nikdy jsem nebyla na složité recepty. Někdy mi určitý recept přijde tak jednoduchý, až si někdy říkám, zda ho mám vůbec na stránkách sdílet. Ale právě tyto recepty jsou – i podle vás – těmi nejlepšími. Tak snad i tento dostatečně oceníte. Mimochodem, kdo miluje okurky jako já (teď jsem fakt okurkový maniak), může si do šťávy klidně dát větší dávku, protože svou neutrální chutí nic nepokazí a hlavně mají silné čistící účinky a hydratují tělo. Ale nebojte se přidat i další suroviny jako třeba hrušku, řepu, řapíkatý celer, jinou listovou zeleninu nebo třeba zázvor apod. Já si tento nápoj beru pravidelně s sebou, když je přede mnou delší cesta. K tomu vždy namočené mandličky a jsem spokojená. Šťáva vás osvěží, pročistí a dodá potřebné živiny. Tak se do toho pusťte, ať se může okolí krásně dívat, co zvláštně zeleného to pijete - miluju ty pohledy!

letni osvezeni1

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 mrkve
  • půl okurky
  • 2 jablka
  • hrst špenátu (nejlépe domácího)
 • Postup:
  1. Ve odšťavníme a podáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"