Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Tropický matcha koláč

Tropický matcha koláč

RAWMANIA
Recept
Tropické ovoce v lahodném mandlovém korpusu vám zpříjemní celý den!

Tento koláč byl výborný a nemohli jsme si pomoct a kolem večera jsme ho snědli. To jsme ovšem neměli dělat, matcha je velmi povzbudivá a tak jsme leželi v posteli a skoro tři hodiny se snažili usnout. Takže opravdu nedoporučuji jíst tento koláč po šesté hodině večer :) I když je taak dobrý!

tropicky matcha kolac3

Papája, mango a sladká nektarinka dělá z náplně sladkou a osvěžující porci plnou skvělých vitaminů. Například papája obsahuje tolik vitaminů, minerálů a živin, že je doslova elixírem mládí a lékařskou bombou.

Obsahuje enzym papain, který má nejenom prospěšný vliv na bělost zubů, ale také zmírňuje nepříznivé účinky způsobené chemoterapií a radioterapií!

Tento enzym se také pečlivě stará o naše trávící orgány, čistí je a podporuje ho. Také chrání sliznice, vitalitu buněk a vlasů (proto elixír mládí). Papája navíc ovlivňuje i správný chod imunitního systému a s tím spojené problémy - například různé typy ekzémů.

tropicky matcha kolac2

Mango má plno stopových prvků, které jsou zodpovědné třeba za správné fungování štítné žlázy, krásné vlasy, zpevnění vazivové tkáně nebo vylučování vody a toxinů z těla. Mango podporuje nervy a spánek, zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů.  Může mít lehce projímavé účinky, ale zato pořádně vyčistí organismus. Obsahuje snad všechny druhy vitaminů, kromě těch, které si naštěstí zvládne tělo udělat samo (D a K). Navíc je to výborný antioxidant, který chrání tělo před kyslíkovými radikály. Takže bydlíte v Brně, v Praze nebo jen u silnice? Jezte mango! A poslední perlička - zpomaluje stárnutí :)

A co taková nektarinka? U nás je to dostupné ovoce, které nesmí v letních měsících chybět v žádném supermarketu nebo na farmářském trhu. Ale co obsahují? Jíme je někdy skoro denně a ani nevíme, jaké živiny do těla dostáváme.

Nektarinky obsahují spoustu vitaminu C, dvě větší nektarinky pokryjí denní dávku tohoto vitaminu. Také mají spolu s broskvemi projímavé účinky a podporují trávení. Starají se o naše červené krvinky a správnou funkci žláz. V létě je výborná na úpal a podporuje opalování díky dávce stopového prvku mědi v její sladké dužině. V neposlední řadě jsou nektarinky i výborným antioxidantem a pomáhají zbavit se astma.

tropicky matcha kolac7

Ještě bych chtěla něco málo dodat k zelenému matcha čaji. Pokud ho nemáte, nevadí. Koláč bude i tak výborný. Ale matcha se k této směsi ovoce opravdu hodí a chutná výborně. Kdo tento lahodný zelený čaj nezná by měl vědět, že se jedná o nejkvalitnější zelený čaj prvotřídní kvality, který se pěstuje ve stínu a proto má v sobě tolik zeleně a chlorofylu. Zpomaluje nárůst hmotnosti (s matchou vám bude tělo spalovat jídlo až 4x rychleji) a je výborným antioxidantem. Snižuje cholesterol a cukr v krvi a proto je skvělý pro diabetiky. A nesmím zapomenout na uklidňující stav duše a mysli, který s tímto čajem zažijete. Doporučovala bych vám ho alespoň jednou vyzkoušet:)

Tolik vitaminů, antioxidantů a látek podporujících naše buňky před stárnutím a dodávajících vlasům, nehtům a kůži kvalitu jakou potřebují, najdete v tomto sladkém koláči! Je hříšně sladký a jednoduchý!

 • Suroviny:

  1 menší koláč

  Korpus

  • půl šálku mandlí
  • půl šálku datlí

  Náplň

  • 1 nektarinka
  • půl manga nebo namočeného sušeného manga
  • menší půlka papáji
  • 1 lžíce kokosového oleje

    - koupíte zde 

  • 2 lžičky matcha čaje
 • Postup:
  1. Na korpus vše rozmixujeme a stlačíme směs do formy. Možná se bude trošku drolit. Pokud byste chtěli raději směs pevnější, přidejte třeba kokosový olej nebo více datlí.
  2. Směs dáme do lednice ztuhnout a připravíme si ovoce na náplň.
  3. Všechny ingredience rozmixujeme v mixéru, ochutnáme (odoláme si dát víc) a nalijeme na vychladlý korpus.tropicky matcha kolac1
  4. Po pár hodinách můžeme podávat, ale nejlépe by bylo nechat koláč v lednici přes noc:)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky