Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Červené potěšení

Červené potěšení

RAWMANIA
Recept
Skvělá kombinace jahod a červených hroznů.

Chuť jahod a hroznů k sobě neuvěřitelně sedí. Nápoj je sladký a velmi osvěžující. Pro milovníky kyselého je možné přidat trochu citronu a hned máte zase trošku jiný nápoj. Tyto dvě suroviny jsou navíc velmi zdravé, a pokud si nápoj vyrobíte z domácích jahůdek a hroznů, dostanete vitaminovou bombu!

cervene poteseni5

Obě suroviny mají velmi pestrou barvu. Čím je ovoce nebo zelenina barevnější, tím více živin (hlavně antioxidantů) mají pro naše tělo. Jahody velmi příznivě ovlivňují revmatizmus nebo dnu. Díky své lahodné chuti jsou jahody velmi oblíbené u dětí. Jelikož tyto plody na sebe vážou škodliviny, dejte dětem tolik, kolik sami budou chtít. Antioxidanty v červených hroznech také způsobují odstranění škodlivých látek v těle. Ale není to jediný účinek těchto sladkokyselých kuliček. Také podporují činnost střev, dodávají energii a jsou močopudné. V neposlední řadě obsahují kyselinu listovou, která se velmi doporučuje u těhotných žen. Díky všem svým vitaminům a minerálům jsou velmi plnohodnotnou částí jídelníčku.

cervene poteseni7

Nám tato šťáva opravdu zachutnala. Pokud budete kupovat hrozny, dbejte na to, aby měly pecky. Podle nás jsou bezpeckové hrozny zase něco nového a marketingově zajímavého pro lidi. My raději přirozenost. A nejlépe domácí, samozřejmě!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 šálek jahod
  • 1 šálek hroznů
 • Postup:
  1. Vše odšťavníme. Je třeba použít kvalitnější odšťavňovač, kterého nezastaví malá zrníčka v jahodách nebo pecky v hroznech. Ty levnější se většinou ucpou.cervene poteseni1
  2. Pokud odšťavňovač nemáte, můžete suroviny rozmixovat a vytvořit si smoothie!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"