Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Červené potěšení

Červené potěšení

RAWMANIA
Recept
Skvělá kombinace jahod a červených hroznů.

Chuť jahod a hroznů k sobě neuvěřitelně sedí. Nápoj je sladký a velmi osvěžující. Pro milovníky kyselého je možné přidat trochu citronu a hned máte zase trošku jiný nápoj. Tyto dvě suroviny jsou navíc velmi zdravé, a pokud si nápoj vyrobíte z domácích jahůdek a hroznů, dostanete vitaminovou bombu!

cervene poteseni5

Obě suroviny mají velmi pestrou barvu. Čím je ovoce nebo zelenina barevnější, tím více živin (hlavně antioxidantů) mají pro naše tělo. Jahody velmi příznivě ovlivňují revmatizmus nebo dnu. Díky své lahodné chuti jsou jahody velmi oblíbené u dětí. Jelikož tyto plody na sebe vážou škodliviny, dejte dětem tolik, kolik sami budou chtít. Antioxidanty v červených hroznech také způsobují odstranění škodlivých látek v těle. Ale není to jediný účinek těchto sladkokyselých kuliček. Také podporují činnost střev, dodávají energii a jsou močopudné. V neposlední řadě obsahují kyselinu listovou, která se velmi doporučuje u těhotných žen. Díky všem svým vitaminům a minerálům jsou velmi plnohodnotnou částí jídelníčku.

cervene poteseni7

Nám tato šťáva opravdu zachutnala. Pokud budete kupovat hrozny, dbejte na to, aby měly pecky. Podle nás jsou bezpeckové hrozny zase něco nového a marketingově zajímavého pro lidi. My raději přirozenost. A nejlépe domácí, samozřejmě!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 šálek jahod
  • 1 šálek hroznů
 • Postup:
  1. Vše odšťavníme. Je třeba použít kvalitnější odšťavňovač, kterého nezastaví malá zrníčka v jahodách nebo pecky v hroznech. Ty levnější se většinou ucpou.cervene poteseni1
  2. Pokud odšťavňovač nemáte, můžete suroviny rozmixovat a vytvořit si smoothie!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky