Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jahodová zmrzlina

Jahodová zmrzlina

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá a výborná zmrzlina, kterou máte do minutky hotovou!

Začíná se opět oteplovat a s tím přichází chutě na ovocné nebo krémové osvěžující zmrzliny. Mým favoritem je sice stále banánová zmrzlina polévaná čokoládou, ale tato jahodová se slunečnicovými semínky v kokosovém cukru taky nebyla k zahození. Pokud vás banány omrzely, jahody určitě uvítáte.

Tyto zmrzliny se dají udělat v mixéru nebo dokonce některých šnekových odšťavňovačích – příkladem je náš Kuvings, který vytvořil výbornou malinovou zmrzlinu (ukázka zde). Myslím, že není třeba tak výkonný mixér, ale pokud chcete opravdu pevnou a krémovou zmrzlinu, bude trocha výkonu třeba. Já si ale myslím, že pro dobrou zmrzlinu není třeba tak dokonalé struktury. Jak sami vidíte, není třeba ani klasických naběraček na zmrzlinu, které jsem nemohla najít a tak jsem jahodovou zmrzku nevkusně nabrala obyčejnou lžící. No, i tak byla výborná. :)

Takže i když nemáte tak výkonný mixér, i když nemáte ty správné naběračky nebo dokonce i když nemáte trpělivost vytvářet dokonale hladkou konzistenci, nevadí. Hlavně, že vám chutná!

 • Suroviny:

  1 - 2 porce

  • 2 šálky zmražených jahod
  • 1 lžíce tekutého raw sladidla – agáve, datlový sirup, …

    - koupíte zde 

  Posyp

 • Postup:
  1. Nejprve vytvoříme slunečnice v karamelu, jak jim ráda říkám.
  2. Semínka vysypeme do misky, přidáme sladidlo a trochu promícháme, aby byly takové lepivější.
  3. Následně je podle chuti posypeme kokosovým cukrem a opět promícháme. Necháme půl hodinky naležet.
  4. Jahody necháme chviličkou změknout (cca 5-8 min) a dáme do mixéru.
  5. Přidáme sladidlo a rozmixujeme na hladkou zmrzlinu.
  6. Pak už jen stačí podávat zmrzlinu s posypanými semínky a užívat si příchozího léta!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky