Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jahodová zmrzlina

Jahodová zmrzlina

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá a výborná zmrzlina, kterou máte do minutky hotovou!

Začíná se opět oteplovat a s tím přichází chutě na ovocné nebo krémové osvěžující zmrzliny. Mým favoritem je sice stále banánová zmrzlina polévaná čokoládou, ale tato jahodová se slunečnicovými semínky v kokosovém cukru taky nebyla k zahození. Pokud vás banány omrzely, jahody určitě uvítáte.

Tyto zmrzliny se dají udělat v mixéru nebo dokonce některých šnekových odšťavňovačích – příkladem je náš Kuvings, který vytvořil výbornou malinovou zmrzlinu (ukázka zde). Myslím, že není třeba tak výkonný mixér, ale pokud chcete opravdu pevnou a krémovou zmrzlinu, bude trocha výkonu třeba. Já si ale myslím, že pro dobrou zmrzlinu není třeba tak dokonalé struktury. Jak sami vidíte, není třeba ani klasických naběraček na zmrzlinu, které jsem nemohla najít a tak jsem jahodovou zmrzku nevkusně nabrala obyčejnou lžící. No, i tak byla výborná. :)

Takže i když nemáte tak výkonný mixér, i když nemáte ty správné naběračky nebo dokonce i když nemáte trpělivost vytvářet dokonale hladkou konzistenci, nevadí. Hlavně, že vám chutná!

 • Suroviny:

  1 - 2 porce

  • 2 šálky zmražených jahod
  • 1 lžíce tekutého raw sladidla – agáve, datlový sirup, …

  Posyp

 • Postup:
  1. Nejprve vytvoříme slunečnice v karamelu, jak jim ráda říkám.
  2. Semínka vysypeme do misky, přidáme sladidlo a trochu promícháme, aby byly takové lepivější.
  3. Následně je podle chuti posypeme kokosovým cukrem a opět promícháme. Necháme půl hodinky naležet.
  4. Jahody necháme chviličkou změknout (cca 5-8 min) a dáme do mixéru.
  5. Přidáme sladidlo a rozmixujeme na hladkou zmrzlinu.
  6. Pak už jen stačí podávat zmrzlinu s posypanými semínky a užívat si příchozího léta!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"