Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Zmrzlina 3 barev a chutí

Zmrzlina 3 barev a chutí

RAWMANIA
Recept
Trocha zmrzlinové dokonalosti.

Počasí nám dopřává sluníčka (vitaminu D) a my se necháváme těmito prosluněnými dny naplno unést. Je krásně, dá se piknikovat, trochu opalovat na balkóně nebo se jen nahřívat a nasávat tu pohodu, která s létem přichází.

zmrzlina banan jahoda12

A abychom si tu pohodu užili do sytosti, nesmí u nás chybět něco dobrého na zub. A protože je teplo, jsou to domácí zmrzliny z jakéhokoliv ovoce. A může nám je závidět každý, kdo si myslí, že nejlepší zmrzlina je Magnum. Není. :-)

zmrzlina banan jahoda7

Samozřejmě si můžete vytvořit zmrzlinu z jiného ovoce, ale nás nejvíc ohromila čoko-banánová zmrzlina s kousky čokolády a kakaovými boby. Když ji spojíte s klasickou banánovou a lehce kyselou jahodovou, je to opravdu… No každý si to určitě umí představit.

zmrzlina banan jahoda14

Naplňte mrazák banány, jahodami a jiným ovocem a pusťte se do toho. V misce vypadá zmrzlina luxusně (i když se mi při focení už trošku rozpustila) a na její chuť nemá i sebelepší ledňák ze supermarketu!

 • Suroviny:

  2-3 porce

  Banánová

  • 2 zmrzlé banány

  Čokoládová

  Jahodová

  • vrchovatý hrnek zmrzlých jahod
  • 2 lžíce agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  Zdobení

 • Postup:
  1. Zmrzlé banány můžete vložit do mrazáku jak ve slupce, tak oloupané a nakrájené. Ty ve slupce se sice hůře po zmrznutí loupou, ale zato dostanete krémovější zmrzlinu.
  2. Zmrzlé banánové kousky rozmixujeme a dáme do mrazáku, aby se zmrzlina nerozpustila.
  3. Čokoládovou zmrzlinu vytvoříme tak, že rozmixujeme banány i s kakaem.
  4. U jahodové mixujeme dohromady zase jahody s agáve.
  5. Vytvořte čokoládu a nakrájejte suroviny, které chcete ke zmrzlině přidat.
  6. Zmrzliny vytáhneme z mrazáku, naporcujeme, pokapeme čokoládou a posypeme zdobením.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky