Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Zmrzlina 3 barev a chutí

Zmrzlina 3 barev a chutí

RAWMANIA
Recept
Trocha zmrzlinové dokonalosti.

Počasí nám dopřává sluníčka (vitaminu D) a my se necháváme těmito prosluněnými dny naplno unést. Je krásně, dá se piknikovat, trochu opalovat na balkóně nebo se jen nahřívat a nasávat tu pohodu, která s létem přichází.

zmrzlina banan jahoda12

A abychom si tu pohodu užili do sytosti, nesmí u nás chybět něco dobrého na zub. A protože je teplo, jsou to domácí zmrzliny z jakéhokoliv ovoce. A může nám je závidět každý, kdo si myslí, že nejlepší zmrzlina je Magnum. Není. :-)

zmrzlina banan jahoda7

Samozřejmě si můžete vytvořit zmrzlinu z jiného ovoce, ale nás nejvíc ohromila čoko-banánová zmrzlina s kousky čokolády a kakaovými boby. Když ji spojíte s klasickou banánovou a lehce kyselou jahodovou, je to opravdu… No každý si to určitě umí představit.

zmrzlina banan jahoda14

Naplňte mrazák banány, jahodami a jiným ovocem a pusťte se do toho. V misce vypadá zmrzlina luxusně (i když se mi při focení už trošku rozpustila) a na její chuť nemá i sebelepší ledňák ze supermarketu!

 • Suroviny:

  2-3 porce

  Banánová

  • 2 zmrzlé banány

  Čokoládová

  Jahodová

  • vrchovatý hrnek zmrzlých jahod
  • 2 lžíce agáve nebo jiného sladidla

  Zdobení

 • Postup:
  1. Zmrzlé banány můžete vložit do mrazáku jak ve slupce, tak oloupané a nakrájené. Ty ve slupce se sice hůře po zmrznutí loupou, ale zato dostanete krémovější zmrzlinu.
  2. Zmrzlé banánové kousky rozmixujeme a dáme do mrazáku, aby se zmrzlina nerozpustila.
  3. Čokoládovou zmrzlinu vytvoříme tak, že rozmixujeme banány i s kakaem.
  4. U jahodové mixujeme dohromady zase jahody s agáve.
  5. Vytvořte čokoládu a nakrájejte suroviny, které chcete ke zmrzlině přidat.
  6. Zmrzliny vytáhneme z mrazáku, naporcujeme, pokapeme čokoládou a posypeme zdobením.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"