Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Kešu sýr s brusinkami

Kešu sýr s brusinkami

RAWMANIA
Recept
Sladkoslaná chuť sýru s brusinkami a křupavé krekry.

Pokud nevíte čím uchvátit návštěvu, tohle je zaručený recept pro vás, protože tento sýr s krekry je vážně vynikající. Možná je to hlavně tím, že jak sýr, tak krekry jsou z kešu oříšků. Ale kdo je nemá rád, hm?

K výrobě sýru jsou použity brusinky. Dbejte na to, aby byly neslazené. V obchodě najdete většinou slazené a ty určitě nechceme. Do sýru můžete přidat také vaše oblíbené bylinky nebo třeba sušená rajčata. Myslím, že tyto druhy "sýrů" se nikdy neomrzí. Jsou skvělou ozdobou, jsou rychlé a velmi chutné. Ideální jako sváča nebo něco originálního na večeři.

kesu syr krekry3

Tyto krekry jsem si zamilovala. Jsou jednoduché a také velmi rychlé. Ale na co musíte dbát, je správné rozmixování surovin. Čím více je rozmixujete na moučku, tím lepší těsto získáte. Navíc díky lahůdkovému droždí získají sýrovou příchuť a díky tomu jsou dobré i syrové. Uzobávala jsem už při zpracovávání. Také je stačí sušit chviličku, takže můžeme říct, že je to taková "rychlovka".

kesu syr krekry7

Díky kombinaci těchto výborných jídel dostanete zase něco speciálního, co obohatí váš jídelníček a přesvědčí vás, že syrová strava opravdu nemusí být jen o ovoci a zelenině. My si nestěžujeme, ovoce a zelenina nám vyhovuje možná daleko více, ale občas prostě dostanete chuť na něco výrazného a křupavého.

kesu syr krekry12

Krekry si určitě udělejte do zásoby, budou se vám hodit až se budete chystat na výlet, do práce nebo někam na cesty :-)

 • Suroviny:

  Kešu sýr

  • 1 šálek kešu - namočených

    - koupíte zde 

  • půl šálku vody
  • půl šálku brusinek - přidejte až na závěreční mixování
  • lžička provensálského koření
  • 1 lžička sladidla - nemusí

    - koupíte zde 

  • 1 lžička soli - podle chuti, tymián na ozdobu

    - koupíte zde 

  Sýrové krekry

 • Postup:
  1. Na sýr vše rozmixujeme, dochutíme a směs dáme do plátýnka do lednice odkapat. Mám plastovou vysokou nádobu, přes kterou jsem přehodila plátýnko, dala na něj směs a celé to převázala, aby mi sýr nepadal na dno.
  2. Sýr nechte v lednici 24 hodin a pak podávejte :-)
  3. Na krekry rozemeleme kešu, slunečnicová semínka a lněná semínka a smícháme.
  4. Přidáme droždí, sůl a nabobtnalá chia semínka (čtvrt šálku chia semínek jsem smíchala s čtvrt šálkem vody a čekala, až semínka vsáknou veškerou vodu).
  5. Vytvoříme těsto, pokud by se drolilo, přidejte vodu.
  6. Rozválíme mezi dvěma pečícími papíry a nakrájíme nožem na čtverečky.
  7. Sušíme asi hodinu, obrátíme a sušíme další půl hodinu až hodinu. Krekry můžete sušit i déle, ale jsou křupavé už i po tak krátké době.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Pomazánky a sýry Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky