Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
RAW koblížky

RAW koblížky

RAWMANIA
Recept
Taková krásná a chutná ozdoba na stůl!

Zkrátka když si chcete udělat něco krásného a dobrého. Jak na to? Chce to trochu trpělivosti, protože tvoření koblížků vezme trochu času, ale výsledek je opravdu nádherný a to za to stojí, ne?

koblizky5

Vytvoření těsta a krému je jednoduché. Použila jsem kokosovou mouku, ale můžete si ji obměnit za ovesnou, oříškovou nebo makovou. Tohle je každého volba, ale můžu zaručit, že výsledná chuť bude vždy výborná!

koblizky8

Do polevy jsem dala trochu tahini. Tato sezamová pasta, která obsahuje 100% sezamových semínek, by neměla být zcela raw, protože semínka jsou předem pražená. Můžete si udělat vlastní tahini – rozmixováním nenamočených sezamových semínek, ale věřte mi, že výsledná chuť se nemůže rovnat chuti z pražených sezamových semínek. Když nepoužiji tahini, použiji raději celá sezamová semínka.

koblizky10

Nemusíte samozřejmě zůstat jen u této polevy. Můžete použít domácí čokoládu nebo jinou vaši oblíbenou. Prostě experimentujte. V syrové stravě se dá nádherně hrát s jídlem, a když si uděláte čas, maximálně si to užijete.

 • Suroviny:

  5 donutů

  Těsto

  • 1 vrchovatý šálek jemně mletých mandlí
  • 1 šálek kokosové mouky - recept zde
  • 1 šálek datlí - předem namočených (cca 2-3 hod)
  • 1-2 lžičky skořice
  • 2-3 lžíce kakaa

  Krém

  • 1 šálek kešu - namočených
  • 2 lžíce tahini
  • 2 lžíce sladidla
  • pár kapek citronu
  • 1 lžíce kokosového oleje – rozpuštěného
  • půl banánu
 • Postup:
  1. Datle přecedíme a rozmixujeme v mixéru na kaši.
  2. Smícháme ostatní ingredience a přidáme k nim datlovou směs.
  3. Vytvoříme těsto. Chvíli ho propracováváme, aby se spojilo.
  4. Z těsta tvoříme donuty – hrajte si ;-)
  5. Na krém vše dohromady rozmixujeme a přiléváme vodu, abychom dostali lehce tekutou konzistenci.
  6. Naléváme na donuty a zdobíme nasekanými kakaovými boby :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zákusky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"