Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánové cupcaky

Banánové cupcaky

RAWMANIA
Recept
K tomuto není co dodat.. Jsou ohromně dobré!!

Kdo nezná cupcaky? Jsou to výtvory amerického mlsání. Většinou je to jednoduchý muffin, který se zdobí různými, hlavně máslovými, krémy. Cupcaky jsou pro mě srdcová záležitost, jelikož v ČR se nikde koupit jen tak nedaly a s Tomem jsme si plánovali vybudovat malou kavárničku, kde se tyto cupcaky budou prodávat. 

bananove cupcaky1

Kdo by si pomyslel, že je jednou budu dělat na syrový způsob.

bananove cupcaky4

Joo, máslový krém byl daleko jednodušší a praktičtější na zdobení. Abych dostala opravdu tuhou a hladkou konzistenci, musela bych použít kešu nebo mandle. Ale já se chci oříškům vyhnout a používat do dezertů co nejvíce ŽIVÝCH ingrediencí. Takže kešu padly. Co teď? Avokádo a banán. Tak jdeme na to. Výsledek?

bananove cupcaky8

No, povrch docela ujde, ale po rozříznutí se vám cupcaky takhle kráásně rozpadnou! :-D

Takže ještě to chce vyladit, ale pracuji na tom, protože takhle by to rozhodně dál nešlo. Já už něco vymyslím!

Každopádně chuť je BÁJEČNÁ a spojení čokoládového a banánového krému je vážně úžasná. Určitě doporučuji vyzkoušet! Sice zdobení chce trošku praxi, ale kdo má čas si hrát, na tomto receptu se může dost vyřádit. Já neměla tolik času, takže jsou jednoduché. Ale příště si pro vás připravím něco daleko lepšího, hezčího a po rozkrojení se postarám o to, aby tvar polevy zůstal tak, jak má. Slibuji! Takové „bobky“ přece nemůžu dávat nikomu na stůl. Takže tohle je teprve začátek mých syrových cupcaků!! :-)

 • Suroviny:

  Korpus

  • 1 šálek mandlí
  • 1 šálek datlí
  • skořice

  Čokoládová náplň

  • raw čokoláda – recept zde – místo sladidla dát banán

  Banánová poleva

  • 1 banán
  • půl avokáda
  • 5-6 datlí

   

 • Postup:
  1. Na korpus vše rozmixujeme a vytvoříme tuhou kuličku těsta.
  2. Vyplníme formičky s důlkem uprostřed a necháme vychladnout v lednici.
  3. Vytvoříme podle receptu čokoládu a nezapomeneme nahradit sladidlo banánem.
  4. Vytáhneme formičky z lednice a vyklepneme těsto. Trochu zarovnáme hrany, pokud to je potřeba a plníme po okraj čokoládou.
  5. Na banánovou polevu vše rozmixujeme do tuhého krému. Kdyby byl moc tekutý – ale neměl by být, přidejte avokádo a opět přislaďte.
  6. Krémem naplníme zdobící nástroj a…to už je na vás :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zákusky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Šárkazd Šárkazd01.09.2017 15:32
Dobrý den, myslíte že by psylium mohlo zabránit rozpadnutí krému? Děkuji Š. Krasný zbytek dne
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat