Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Banánové cupcaky

Banánové cupcaky

RAWMANIA
Recept
K tomuto není co dodat.. Jsou ohromně dobré!!

Kdo nezná cupcaky? Jsou to výtvory amerického mlsání. Většinou je to jednoduchý muffin, který se zdobí různými, hlavně máslovými, krémy. Cupcaky jsou pro mě srdcová záležitost, jelikož v ČR se nikde koupit jen tak nedaly a s Tomem jsme si plánovali vybudovat malou kavárničku, kde se tyto cupcaky budou prodávat. 

bananove cupcaky1

Kdo by si pomyslel, že je jednou budu dělat na syrový způsob.

bananove cupcaky4

Joo, máslový krém byl daleko jednodušší a praktičtější na zdobení. Abych dostala opravdu tuhou a hladkou konzistenci, musela bych použít kešu nebo mandle. Ale já se chci oříškům vyhnout a používat do dezertů co nejvíce ŽIVÝCH ingrediencí. Takže kešu padly. Co teď? Avokádo a banán. Tak jdeme na to. Výsledek?

bananove cupcaky8

No, povrch docela ujde, ale po rozříznutí se vám cupcaky takhle kráásně rozpadnou! :-D

Takže ještě to chce vyladit, ale pracuji na tom, protože takhle by to rozhodně dál nešlo. Já už něco vymyslím!

Každopádně chuť je BÁJEČNÁ a spojení čokoládového a banánového krému je vážně úžasná. Určitě doporučuji vyzkoušet! Sice zdobení chce trošku praxi, ale kdo má čas si hrát, na tomto receptu se může dost vyřádit. Já neměla tolik času, takže jsou jednoduché. Ale příště si pro vás připravím něco daleko lepšího, hezčího a po rozkrojení se postarám o to, aby tvar polevy zůstal tak, jak má. Slibuji! Takové „bobky“ přece nemůžu dávat nikomu na stůl. Takže tohle je teprve začátek mých syrových cupcaků!! :-)

 • Suroviny:

  Korpus

  • 1 šálek mandlí
  • 1 šálek datlí
  • skořice

  Čokoládová náplň

  • raw čokoláda – recept zde – místo sladidla dát banán

  Banánová poleva

  • 1 banán
  • půl avokáda
  • 5-6 datlí

   

 • Postup:
  1. Na korpus vše rozmixujeme a vytvoříme tuhou kuličku těsta.
  2. Vyplníme formičky s důlkem uprostřed a necháme vychladnout v lednici.
  3. Vytvoříme podle receptu čokoládu a nezapomeneme nahradit sladidlo banánem.
  4. Vytáhneme formičky z lednice a vyklepneme těsto. Trochu zarovnáme hrany, pokud to je potřeba a plníme po okraj čokoládou.
  5. Na banánovou polevu vše rozmixujeme do tuhého krému. Kdyby byl moc tekutý – ale neměl by být, přidejte avokádo a opět přislaďte.
  6. Krémem naplníme zdobící nástroj a…to už je na vás :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Šárkazd Šárkazd01.09.2017 15:32
Dobrý den, myslíte že by psylium mohlo zabránit rozpadnutí krému? Děkuji Š. Krasný zbytek dne
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky