Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čoko-banánové řezy

Čoko-banánové řezy

RAWMANIA
Recept
Banánový krém sypaný kokosem :)

Celý dezert je ze surovin, které by měl mít každý doma. Takový základ toho, co by měl mít každý v kuchyni, popisuji zde. Doporučuji vám udělat dezert co nejdříve. Vždycky je lepší mít něco do zásoby, protože když na vás přijde chuť a zrovna nic nemáte po ruce, ne vždy se vám chce dělat s celým receptem. Ale je pravda, že já sama se také snažím udělat si nějaké zásoby, ale zatím se mi to nikdy pořádně nepodařilo, protože se vždycky objeví nějaká návštěva, která na moje zásoby brzy přijde. 

coko bananove rezy nove2

Ale o to větší mám pak snahu vymýšlet neustále nové recepty a "ohromovat" jimi ostatní. Zatím se mi to daří a stále mě to baví. Proto tu můžete vidět neustálou aktivitu nejenom v receptech - a doufám, že mi ta kativita dlouho vydrží. Mým momentálním přáním je vycestovat někam za ovocem a sepsat malou brožurku o tom, jak se v dané zemi žije na syrové stravě. Takových brožurek by pak mohlo být více a vy byste pak věděli, kde se má vitarián nejlíp a kam příště vycestovat. Ale to ještě pár měsíců bude muset počkat. Každopádně nápadů mám stále plno, jen bych se potřebovala tak třikrát, čtyřikrát naklonovat :) 

coko bananove rezy nove3

Doufám, že si dezertík užijete, hlavně krém je bezkonkurenční. Pokud do těsta dáte jiné sladidlo než kokosový cukr, ničemu to nevadí. Ale počítejte s tím, že kokosový cukr dodá trochu karamelové chuti, která zaručeně ničemu neublíží!

 • Suroviny:

  5-6 čtverečků

  Korpus

  • půl šálku mandlí
  • půl šálku slunečnice
  • půl šálku kešu oříšků
  • 2 lžíce kokosového cukru
  • 1 lžíce medu nebo jiného sladidla

  Krém

 • Postup:
  1. Vechny ingredience na korpus vhodíme do mixéru a mixujeme tak dlouho, dokud se hmota nespojí. Pokud nemáte výkonný mixér, rozmixujte zvlášť tekuté a suché suroviny a pak smíchejte dohromady ručně. 
  2. Hmotu vyválíme a dotvarujeme do čtverečku.
  3. Na krém rozmixujeme vše dohromady a poléváme jím korpus. 
  4. Nakonec ozdobíme a necháme ztuhnout v lednici, kde dezert následně i uchováváme. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zákusky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"