Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čoko-banánové řezy

Čoko-banánové řezy

RAWMANIA
Recept
Banánový krém sypaný kokosem :)

Celý dezert je ze surovin, které by měl mít každý doma. Takový základ toho, co by měl mít každý v kuchyni, popisuji zde. Doporučuji vám udělat dezert co nejdříve. Vždycky je lepší mít něco do zásoby, protože když na vás přijde chuť a zrovna nic nemáte po ruce, ne vždy se vám chce dělat s celým receptem. Ale je pravda, že já sama se také snažím udělat si nějaké zásoby, ale zatím se mi to nikdy pořádně nepodařilo, protože se vždycky objeví nějaká návštěva, která na moje zásoby brzy přijde. 

coko bananove rezy nove2

Ale o to větší mám pak snahu vymýšlet neustále nové recepty a "ohromovat" jimi ostatní. Zatím se mi to daří a stále mě to baví. Proto tu můžete vidět neustálou aktivitu nejenom v receptech - a doufám, že mi ta kativita dlouho vydrží. Mým momentálním přáním je vycestovat někam za ovocem a sepsat malou brožurku o tom, jak se v dané zemi žije na syrové stravě. Takových brožurek by pak mohlo být více a vy byste pak věděli, kde se má vitarián nejlíp a kam příště vycestovat. Ale to ještě pár měsíců bude muset počkat. Každopádně nápadů mám stále plno, jen bych se potřebovala tak třikrát, čtyřikrát naklonovat :) 

coko bananove rezy nove3

Doufám, že si dezertík užijete, hlavně krém je bezkonkurenční. Pokud do těsta dáte jiné sladidlo než kokosový cukr, ničemu to nevadí. Ale počítejte s tím, že kokosový cukr dodá trochu karamelové chuti, která zaručeně ničemu neublíží!

 • Suroviny:

  5-6 čtverečků

  Korpus

  • půl šálku mandlí
  • půl šálku slunečnice
  • půl šálku kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce kokosového cukru

    - koupíte zde 

  • 1 lžíce medu nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  Krém

 • Postup:
  1. Vechny ingredience na korpus vhodíme do mixéru a mixujeme tak dlouho, dokud se hmota nespojí. Pokud nemáte výkonný mixér, rozmixujte zvlášť tekuté a suché suroviny a pak smíchejte dohromady ručně. 
  2. Hmotu vyválíme a dotvarujeme do čtverečku.
  3. Na krém rozmixujeme vše dohromady a poléváme jím korpus. 
  4. Nakonec ozdobíme a necháme ztuhnout v lednici, kde dezert následně i uchováváme. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky