Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Salátek s ořechovým tacos

Salátek s ořechovým tacos

RAWMANIA
Recept
Ořechové "tacos" udělá z vašeho salátu zase něco úplně jiného :)

Ráda si občas saláty trošku vylepším něčím jako třeba tato ořechová směs. Je výborná v tom, že ji máte za chvilku hotovou a v podstatě můžete použít jakékoliv ořechy nebo semínka. Stačí řpidat sušená rajčata, trošku koření a máte hotovo. V salátech vám pak tato směs vykouzlí naprosto odlišnou a jedinečnou chuť, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat :)

salat s orechovym tacos novy5

Já mám ráda jednoduché listové saláty, ale samozřejmě můžete tuto směs přidat i ke složitějším salátům, které mimo listové zeleniny obsahují i papriku, okurky, jarní cibulku apod. Taky je to supe směs do raw tortill, protože dodají tu křupavost, na kteou jsme byli v tortillách zvyklí. Zkrátka vyzkoušejte s čímkoliv a jakkoliv. Na tomto receptu opravdu není co zkazit :)

 • Suroviny:

  Ořechové tacos

  1 miska (2 porce)

  • 1 šálek lískových a para oříšků (namočených)
  • 1 lžíce sójové omáčky (používám Kikkoman)
  • 1 lžička kmínu
  • 1 lžička koriandru
  • sůl, pepř
  • čtvrt šálku sušených rajčat
  • 1 lžíce olivového oleje
 • Postup:
  1. Vše dáme do mixéru a mixujeme do hrudkovité podoby - ne dohladka! Podáváme k salátku:)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Saláty Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"