Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jednoduchý ovocný dortík

Jednoduchý ovocný dortík

RAWMANIA
Recept
Krém bez oříšků, rychlá příprava a výborná chuť!

Většina krémů obsahuje třeba avokádo nebo kešu oříšky. Tyto kombinace jsou sice dobré, ale někdy omrzí. Nicméně, bohužel se jakýkoliv krém většinou bez tuku neobejde. Tuk je od toho, aby držel krém pohromadě a já proto použila kokosové máslo. Bez tuku bychom si mohli dát dortík do skleničky a vyjíst ho lžičkou. Ale proč ne, i to by přece šlo - zvlášť v tomto případě :)

jednoduchy ovocny dort7

Dokonce dortík neobsahuje ani datle. Já mám sice datle ráda (hlavně ty čerstvé), ale korpusy z agáve a kokosového oleje jsou taky výborné a hlavně jednoduché. Navíc nejsou tak sladké, což se někdy (třeba u ovocných krémů) hodí!

jednoduchy ovocny dort5

Doufám, že vám bude dortík chutnat. Příprava je velmi jednoduchá a ani není třeba žádných speciálních ingrediencí. A výsledná chuť navíc osvěží. Nezapomeňte použít opravdu zralé mango!

jednoduchy ovocny dort2

 • Suroviny:

  1 dortík – forma 20 cm

  Korpus

  Krém

  • 1 menší mango nebo namočené sušené mango
  • 2 banány
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 3/4 šálku kokosového másla – recept zde
 • Postup:
  1. Rozmixujeme kešu oříšky na mouku a smícháme s agáve a rozpuštěným kokosovým olejem.
  2. Takto promíchanou a slepenou směs vmáčkneme na dno formy a vrhneme se na krém.
  3. Rozmixujeme všechny tři ingredience na hladký krém a vlijeme do formy. Uhladíme a dáme ztuhnout do lednice.
  4. Ozdobíme a podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Pavlína ŠVIKOVÁ Pavlína ŠVIKOVÁ09.03.2017 11:03
Dobrý den, chci zkusit tenhle dortík, zaujalo mě složení krému bez kešu. Mám jen prosím dotaz - pokud použiju sušené mango, tak jestli se má raději namočit třeba přes noc a kolik gramů ho asi použít, ať vím, kolik si ho mám u Vás v obchůdku rovnou objednat :-)
Díky. P.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová09.03.2017 12:51
Dobrý den, toto je skvělá volba, dortík je lehký a velmi jednoduchý :) Určitě mango nechte namočené přes noc. Následně rozmixujte na kašičku a až pak použijte do krému. Pracovala bych minimálně s 200g manga :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat