Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jednoduchý ovocný dortík

Jednoduchý ovocný dortík

RAWMANIA
Recept
Krém bez oříšků, rychlá příprava a výborná chuť!

Většina krémů obsahuje třeba avokádo nebo kešu oříšky. Tyto kombinace jsou sice dobré, ale někdy omrzí. Nicméně, bohužel se jakýkoliv krém většinou bez tuku neobejde. Tuk je od toho, aby držel krém pohromadě a já proto použila kokosové máslo. Bez tuku bychom si mohli dát dortík do skleničky a vyjíst ho lžičkou. Ale proč ne, i to by přece šlo - zvlášť v tomto případě :)

jednoduchy ovocny dort7

Dokonce dortík neobsahuje ani datle. Já mám sice datle ráda (hlavně ty čerstvé), ale korpusy z agáve a kokosového oleje jsou taky výborné a hlavně jednoduché. Navíc nejsou tak sladké, což se někdy (třeba u ovocných krémů) hodí!

jednoduchy ovocny dort5

Doufám, že vám bude dortík chutnat. Příprava je velmi jednoduchá a ani není třeba žádných speciálních ingrediencí. A výsledná chuť navíc osvěží. Nezapomeňte použít opravdu zralé mango!

jednoduchy ovocny dort2

 • Suroviny:

  1 dortík – forma 20 cm

  Korpus

  Krém

  • 1 menší mango nebo namočené sušené mango
  • 2 banány
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 3/4 šálku kokosového másla – recept zde
 • Postup:
  1. Rozmixujeme kešu oříšky na mouku a smícháme s agáve a rozpuštěným kokosovým olejem.
  2. Takto promíchanou a slepenou směs vmáčkneme na dno formy a vrhneme se na krém.
  3. Rozmixujeme všechny tři ingredience na hladký krém a vlijeme do formy. Uhladíme a dáme ztuhnout do lednice.
  4. Ozdobíme a podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Pavlína ŠVIKOVÁ Pavlína ŠVIKOVÁ09.03.2017 11:03
Dobrý den, chci zkusit tenhle dortík, zaujalo mě složení krému bez kešu. Mám jen prosím dotaz - pokud použiju sušené mango, tak jestli se má raději namočit třeba přes noc a kolik gramů ho asi použít, ať vím, kolik si ho mám u Vás v obchůdku rovnou objednat :-)
Díky. P.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová09.03.2017 12:51
Dobrý den, toto je skvělá volba, dortík je lehký a velmi jednoduchý :) Určitě mango nechte namočené přes noc. Následně rozmixujte na kašičku a až pak použijte do krému. Pracovala bych minimálně s 200g manga :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky