Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mléko z lískových oříšků

Mléko z lískových oříšků

RAWMANIA
Recept
Lahodné a smetanové mléko plné oříškové chuti!

Tohle mléko mám nejradši, protože podle mě je nejvíce aromatické a smetanové. Do dezertů je to prostě nejlepší volba. My ho používáme do smoothies, pudinků nebo musli a vždy je to opravdová bašta :-)

liskove mleko3

A co nám tohle mléko dává? Není jen dobré, ale také zdravé! Lískové oříšky obsahují zdravé tuky (omega-3, omega-6), které jsou pro naše tělo opravdu důležité. Obsahují až 60% tuků a díky tomuto množství dodávají velké množství energie. Jen 50g dokáže dodat energii na celou hodinu. Také jsou velkým zdrojem vitaminu E, díky kterému se naše buňky udržují silné a mladé. Tento vitamin je jednou z věcí, ktará u vitariánů způsobuje proslulé mládí. Nevím jak vy, ale když si zkusíte najít něco o vitariánech, kteří jsou na syrové stravě delší dobu, zjistíte, že jsou skoro nesmrtelní, protože i ve svých padesáti nebo šedesáti letech vypadají na třicet. Pro mě je to fascinující a neuvěřitelné :-) Vitamin E také posiluje nehty a příznivě ovlivňuje zdravý vzhled a sílu vlasů!

Lískové oříšky jsou bohaté na vápník, hořčík nebo zinek. Jsou zdrojem vitaminu B, který je zodpovědný za harmonii na duši a těle. Zbavuje stresu, stará se o naše nervové buňky a v neposlední řadě posiluje i růst vlasů. Tyto kouzelné oříšky jsou daleko lépe stravitelnější než třeba mandle. Neobsahují skoro žádné sacharidy a jejich listy se dají také použít. Nálevy z listů lískového ořechu pomáhají při hemoroidech nebo křečových žilách.

liskove mleko5

Tak zdravé, tak dostupné, tak jednoduše krásné. Tohle všechno získáte ze syrové stravy. Budete se cítit krásně, harmonicky, uvolněně, zdravě a plní energie. Ano nejíme maso, už si nedáme zapečené lasagne nebo grilované jídlo. Mně to nechybí. Jistě, občas to zavoní, když projdu kolem, ale když si vzpomenu na to, jaká jsem byla kdysi.. Rychle se vzpamatuju a jdu si dát jedno z mých skvělých jídel, které tak miluju. Člověk si musí uvědomit, proč to dělá a musí v tom vidět smysl. Pokud to nevidí, nikdy nezažije tu harmonii, kterou syrová strava dává.

 • Suroviny:

  1,2 litru

  • 100g lískových oříšků - namočených přes noc
  • 1,2 l vody

   

 • Postup:
  1. Namočené oříšky propláchneme a vsypeme do mixéru. Přidáme vodu a chvíli naplno mixujeme.
  2. Mléko přecedíme přes plátýnko a skladujeme v lednici. Nejlepší je ho spotřebovat ještě ten den. Do druhého dne většinou mléka nevydrží.
  3. To, co vám z mléka zbyde, nevyhazujte. Nechte oříškovou směs volně proschnout na slunci, doma nebo v sušičce a dostanete lískovou mouku, která v dezertech chutná výborně :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: RAW mléka Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Veronika P. Veronika P.20.08.2017 09:43
Dobrý den,
zbavujete lískové ořechy před mixováním slupky? U mandlí to tak dělám, ale tahle slupka je měkčí, tak by asi ani nevadila, že?
Předem děkuji za odpověď :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
xJaja xJaja27.03.2019 09:08
Dnes jsem vyrobila sve 1 mleko z liskovych orisku a budu na nem asi zavisla :lol:
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky