Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Avokádový dort s ovocem

Avokádový dort s ovocem

RAWMANIA
Recept
Lehký dort s avokádovým krémem a kupou ovoce!

Miluju ty situace, kdy si naplánuju udělat borůvkový dortík, který měl být ve výsledku v modrofialové barvě. Ale někdy je lepší neplánovat, takže jsem musela trošku zaimprovizovat, ale výsledek je boží. Dortík je lehoučký a opravdu jednoduchý. Doporučila bych ho začátečníkům a taky všem milovníkům avokád. :)

avokadovy dort s ovocem6

Až budete tvořit krém, bude spíše takový neutrální skoro bez chuti, ale tento dortík je skvělý hlavně po spojení všech surovin dohromady, takže se nebojte a krém nedoslazujte! Krém není ani tak hustý, ale ničemu to nevadí, ve výsledků je úžasný.

avokadovy dort s ovocem3

Ovoce bych přidala klidně ještě víc, takže zkuste dort dozdobit ostružinami, malinami, mangem nebo jiným ovocem. Dopřejte si!
Ale hlavně si to užijte, vytvářejte vše s láskou. A i když to zrovna nedopadne podle vašich představ, neváhejte je změnit a improvizovat. :)

avokadovy dort s ovocem2

 • Suroviny:

  Dortík – normální forma

  Korpus

  • 1 šálek mandlí
  • 2 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • ½ šálku datlí – namočených

  Krém

  • 2 zralá avokáda
  • 1 a půl šálek borůvek
  • 1 šálek datlí – namočených přes noc
  • 3 lžíce agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce citronu
  • zdobení

  borůvky, jahody, máta, …

 • Postup:
  1. Suché mandle rozmixujeme s kakaem na jemnou mouku a přidáme datle (nejlépe namočené přes noc).
  2. Promícháme a vytvoříme těsto. Pokud by bylo moc suché, přidejte trochu vody. Kdyby bylo naopak moc lepivé, přidejte trochu mandlové nebo jiné mouky.
  3. Zpracujte korpus a vtlačte ho do formy.
  4. Nakonec ho nechte trochu ztuhnout v lednici a vrhněte se na krém.
  5. U krému jsou stěžejní datle, které musíme opravdu nechat namočené přes noc, aby dokonale změkly.
  6. Pak rozmixujeme vše dohromady na lehký krém a přidáme na korpus.
  7. Rozetřeme, ozdobíme a dáme ztuhnout na dvě hodinky do lednice, kde pak dortík i uchováváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Vil0m Vil0m08.12.2018 22:51
Výborný recept, na rychlý chutný a ještě k tomu zdravý zákusek. Jsem zastáncem všestranné stravy a proto mám stejně rád dobrý steak, jako tenhle veganský dortík. Několik poznámek, které možná zjednoduší přípravu. Použil jsem datlovou pastu místo datlí (koupeno ve Zdravé výživě, jde zřejmě o mleté datle lisované do 1 kg cihličky) a mandlovou mouku, takže mixování bylo rychlé a celá připrava nezabrala ani půl hodinu. do krému jsem nepřidával žádné sladidlo, neb se mi nezdá , že bylo potřeba. nahoru jsem dal přesně podle návodu borůvky, jaohdy (eygptské bohužel bez chuti) a granátové jablíčko a mátu. Jahody příště, pokud nebudu sezóna, raději vynechám a dám mango, nebo něco jiného. Dík za recept.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky