Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Špagety s rajčatovou omáčkou

Špagety s rajčatovou omáčkou

RAWMANIA
Recept
Pořádná rajčatová omáčka a rychlý "parmazán" – mňamka!

Zeleninové špagety jsou chutným jídlem, které zasytí a připomene nám takové ty hlavní jídla z normální předešlé stravy. Omáčky se dají dělat na různé způsoby a špagety z okurky, cuket, řepy, mrkví nebo třeba i batátů. 

spagety s rajcatovou omackou8

Toto jídlo je rychlé a není potřeba tolik surovin. U omáčky si dejte pozor na sůl. Pokud máte sušené rajčata solené, vůbec ji do receptu nepřidávejte a omáčku akorát doslaďte. Pokud je máte nesolené, sůl přidejte. Ale sladidlo také, protože vytvoří sladkokyselou chuť, která se do této omáčky velmi hodí.
Při nákupu sušených rajčat si dejte pozor, jakou kvalitu kupujete. Můžou být cenově výhodné, ale pak zjistíte, že ve složení nejsou jen sušená rajčata, ale třeba i nějaká chemická látka pro lepší vzhled a konzervaci. Rajčata je nejlepší si usušit doma na slunci, ale protože tohle léto nešlo moc dopředu předvídat, kdy bude tři dny po sobě opravdu slunečné počasí, rajčata jsem si nesušila. Jinak je stačí posypat lehce solí, dát na slunné místo (nejlépe, aby se sušili co největší část dne) a za tři dny je máte hotové. Další možností je sušička, ale při teplotě do 40°C to trvá velmi dlouho. Pokud si musíte kupovat sušená rajčata, jako momentálně já, dbejte na BIO kvalitu.

spagety s rajcatovou omackou3

Takže pokud nevíte, co si dát opět na oběd, tohle je něco pro vás. Neváhejte a užijte pořádně šťavnatou chuť rajčat a "parmazánu"!

spagety s rajcatovou omackou6

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 cuketa

  Parmazán

  Omáčka

  • 1 šálek sušených rajčat - namočených
  • 2 střední rajčata
  • půl lžíce sladidla (nebo 2-3 datle)
  • 1-2 lžičky provensálského koření

   

 • Postup:
  1. Nejprve si vytvoříme špagety z cukety (můžou být klidně i z mrkve nebo okurky) a vrhneme se na parmazán.
  2. Jednoduše rozmixujeme suché kešu na malé kousky a vlijeme olivový olej.
  3. Pořádně promícháme a přidáme lahůdkové droždí.
  4. Na omáčku vše rozmixujeme a přidáváme vodu do požadované hustoty.
  5. Pak promícháme s cuketami, posypeme parmazánem a vychutnáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Hlavní jídla Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Fojťa Fojťa02.04.2017 19:48
DNes jsem doma vůbec poprvé připravovala cuketové špagety a vybrala jsem si tyto. Bylo to taaaaaak úžasné jídlo :-P opravdu jsem byla nejen já zcela unešena chutí :D a to jsme doma neměli lahůdkové droždí, takže posyp byl tvořen jen kešu oříšky s trochou soli :roll:
Všechny zde uvedené recepty postupně zkouším a jsem nadšena jednoduchostí a hlavně chutí :lol: Děkuji za tyto dokonalé stránky :-*
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
fita fita05.05.2017 20:10
Postup: "Nejprve si vytvoříme špagety z cukety (můžou být klidně i z mrkve nebo okurky) a vrhneme se na parmazán."
Proboha, jak si vytvoříme špagety z cukety?
Co to je???
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Michal Michal08.05.2017 16:13
Vezmeš nůž a nakrájíš?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
fita fita12.05.2017 17:17
Vezmeš nůž a nakrájíš kulaté nudličky?
Z mrkve nebo z cukety?
A pak tyto nakrájeniny.. budeš používat jako těstoviny?
Už živě vidím lidi doma.
Ono něco jiného je nablýskaný nafocený blog a něco jiného realita.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Michal Michal12.05.2017 18:28
Na co kulatý nudličky? Prostě to nakrájíš na tenký plátky a přidáš omáčku. Nehledej v tom žádnou vědu.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
fita fita12.05.2017 19:26
Recept říká, vytvoříme "špagety".
Ne tenké plátky.
K tomu je ilustrační foto, jak jsou navinuté na vidličce. Tvrdá syrová mrkev praskne a nebude se navíjet na vidličce.
Chápu, že někdo chce jíst raw, nechápu však recepty s názvem "špagety s rajčatovou omáčkou", "kořeněné mrkvové špagety" a další recepty v sekci raw "hlavní jídla".
Raw je podobně absurdní asi jako paleo.
Tam se zase tvrdí, že např. není vhodná z ameriky a z jiných kontinentů k nám dovezená zelenina u nás původně nepěstovaná. Že věci jako ořechy byly tak pochoutkou jednou do roka. V raw musíte používat ořechy prakticky denně. Cokoliv, hlavně abyste to nevařili, že? Každé jídlo je živinová bomba.
Těžko říct, co je správně..
Z praktického hlediska však určitě připravovat v raw stylu věci typu "rajská s knedlíkem" nebo "těstoviny s omáčkou" asi není úplně ono.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Michal Michal12.05.2017 19:50
Každýmu co vyhovuje. Můžes z toho receptu použít jen omáčku a udělat si vynikající těstovinově špagety. Nikde se tady nepíše že by člověk měl žít jen má Raw stravě. Pro mě je ideální to občas proložit i něčím teplým, ale určitě ne ničím těžkým. Kouzlo Raw stravy je v tom, že ti po jídle nebude těžko a budeš mít spoustu energie. Navíc v Raw stravě je spousta ovoce a zeleniny, tím do sebe dostaneš živiny, který ti v normální stravě většinou chybí. Pro mě osobně není Raw strava o teplotě jídla, ale o tom že si nezanáším tělo chemií, éčky, stabilizátory atd.. A divil by ses jak je raw svíčková dobrá! :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Michal Michal08.05.2017 16:13
Nevěřil bych, že z těchto surovin se dá udělat něco tak chutného! Naprostá bomba!
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky