Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Italské tyčinky

Italské tyčinky

RAWMANIA
Recept
Vůně italského koření a sezamu ve Vaší kuchyni…

Tyto tyčinky jsou naprosto úžasné. Mají skvělou chuť a jsou dobré i nesušené. Proto záleží na vás, zda si je usušíte. Ale když se vytvoří ta křupavá krustička nahoře, tak vážně nemají chybu! 

italske tycinky13

Navíc jsou jednoduché a rychlé. Těsto se nelepí a velmi dobře se s ním pracuje. Tyčinky se hodí spořádat buď samotné nebo s dipem. A my si vytvořili k tyčinkám královsky dobrý dip/pomazánku (říkejte si tomu po svém). Tahle kombinace nás dostala do kolen..bože bylo to TAK DOBRÉ!! Určitě tuto kombinaci vyzkoušejte a nebudete litovat. Já myslím, že i kdyby mi dal kdokoliv před nos ten nejlepší a nejchutnější pečený chleba přímo z pece, tak mu před očima zamávám těmito tyčinkami, usměju se a odkráčím. Prostě tento recept opět vede a matka příroda skóruje!

italske tycinky15

Tak ještě dnes udělejte tuto skvělou baštu a nebudete ničeho litovat!

 • Suroviny:

  Tyčinky

  • 1 šálek mandlové tresti (buď zbytek z mandlového mléka nebo hodně rozmixované mandle) - recept zde
  • půl šálku ovesné mouky
  • čtvrt šálku namočených chia semínek (asi 2 lžíce chia a dvě lžíce vody, nechat nabobtnat)
  • 2 lžíce datlového sirupu – recept zde (nebo celých a rozmixovaných datlí)
  • 2 lžíce kokosové mouky (samovolně usušený zbytek z kokosového mléka - recept zde)
  • 1 lžíce italského koření (sušená bazalka, oregano, provensálské)
  • půl lžičky soli
  • sezamová semínka (na posypání)

  Královský dip

 • Postup:
  1. Nejprve si smícháme mandlovou tresť (pokud byste použili celé, předem namočené mandle, zbavte je slupky a pořádně vysušte), ovesnou mouku, kokosovou mouku, koření, sůl a dobře promícháme.
  2. Dále rozmixujeme ostatní ingredience a přidáme do suché směsi. Pořádně promícháme a rukou vytvoříme těsto. Pokud by se lepilo, přidejte ovesnou mouku, naopak zase přidejte více vody.
  3. Těsto si vyválíme mezi dvěma pečícími papíry (asi 0,5cm tlusté) a krájíme plátky tyčinek. Ty pak od sebe oddělíme, posypeme sezamem a dáme na 3 hodinky sušit. Po 1 hodině obracíme.
  4. Vytvořte podle receptu dip a užívejte! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"