Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Italské tyčinky

Italské tyčinky

RAWMANIA
Recept
Vůně italského koření a sezamu ve Vaší kuchyni…

Tyto tyčinky jsou naprosto úžasné. Mají skvělou chuť a jsou dobré i nesušené. Proto záleží na vás, zda si je usušíte. Ale když se vytvoří ta křupavá krustička nahoře, tak vážně nemají chybu! 

italske tycinky13

Navíc jsou jednoduché a rychlé. Těsto se nelepí a velmi dobře se s ním pracuje. Tyčinky se hodí spořádat buď samotné nebo s dipem. A my si vytvořili k tyčinkám královsky dobrý dip/pomazánku (říkejte si tomu po svém). Tahle kombinace nás dostala do kolen..bože bylo to TAK DOBRÉ!! Určitě tuto kombinaci vyzkoušejte a nebudete litovat. Já myslím, že i kdyby mi dal kdokoliv před nos ten nejlepší a nejchutnější pečený chleba přímo z pece, tak mu před očima zamávám těmito tyčinkami, usměju se a odkráčím. Prostě tento recept opět vede a matka příroda skóruje!

italske tycinky15

Tak ještě dnes udělejte tuto skvělou baštu a nebudete ničeho litovat!

 • Suroviny:

  Tyčinky

  • 1 šálek mandlové tresti (buď zbytek z mandlového mléka nebo hodně rozmixované mandle) - recept zde
  • půl šálku ovesné mouky
  • čtvrt šálku namočených chia semínek (asi 2 lžíce chia a dvě lžíce vody, nechat nabobtnat)

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce datlového sirupu – recept zde (nebo celých a rozmixovaných datlí)
  • 2 lžíce kokosové mouky (samovolně usušený zbytek z kokosového mléka - recept zde)
  • 1 lžíce italského koření (sušená bazalka, oregano, provensálské)
  • půl lžičky soli

    - koupíte zde 

  • sezamová semínka (na posypání)

  Královský dip

 • Postup:
  1. Nejprve si smícháme mandlovou tresť (pokud byste použili celé, předem namočené mandle, zbavte je slupky a pořádně vysušte), ovesnou mouku, kokosovou mouku, koření, sůl a dobře promícháme.
  2. Dále rozmixujeme ostatní ingredience a přidáme do suché směsi. Pořádně promícháme a rukou vytvoříme těsto. Pokud by se lepilo, přidejte ovesnou mouku, naopak zase přidejte více vody.
  3. Těsto si vyválíme mezi dvěma pečícími papíry (asi 0,5cm tlusté) a krájíme plátky tyčinek. Ty pak od sebe oddělíme, posypeme sezamem a dáme na 3 hodinky sušit. Po 1 hodině obracíme.
  4. Vytvořte podle receptu dip a užívejte! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky