Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládové jednohubky

Čokoládové jednohubky

RAWMANIA
Recept
Rychlovka, když přijde návštěva!

Přiznám se, že mám teď kreativní období. Proto jsem udělala včera raw bábovku – recept zde nebo třeba karamelový košíček plný čokolády – recept zde. Ale občas mi kreativita zase chybí, proto toho musím co nejvíce využít :-)

cokoladove jednohubky2

A že také využívám, moje neraw kamarádka má z toho radost, jelikož dostává recepty domů. My si takto papáme jen příležitostně. Každopádně, když k nám přijde někdo na návštěvu nebo někam jedeme, chci je překvapit našimi sladkými dobrotami. 

cokoladove jednohubky1

A tak vymýšlím a experimentuji. A i když je tento recept velmi jednoduchý, myslím, že je stále jedinečný a svou chutí stojí za to. Takže pokud máte na něco chuť nebo chcete překvapit někoho známého, zde máte inspiraci.

cokoladove jednohubky5

A pokud by vám tato inspirace nestačila, doporučuji vyzkoušet třeba dýňové sušenky – recept zde nebo mandle ve skořici a kokosovém cukru – recept zde!

cokoladove jednohubky7

Tak na co čekáte?

 • Suroviny:

  Cca 10 kuliček

  Kuličky

  • 1 šálek oříškové mouky (jakékoliv rozmixované oříšky)
  • 2 lžíce kakaa
  • necelý šálek datlí a trocha vody

  Krém

 • Postup:
  1. Rozmixujeme datle s vodou na kaši a smícháme zvlášť v misce suché ingredience.
  2. V dalším kroku smícháme obě směsi dohromady a vytvoříme těsto. Pokud bude moc suché, přidejte více vody. V opačném případě zase přidejte mouku. Vytvoříme kuličky.
  3. Na krém smícháme všechno dohromady a dosladíme, pokud je potřeba.
  4. Vše naservírujeme, můžeme i s ovocem a necháme si chutnat!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"