Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čokoládové jednohubky

Čokoládové jednohubky

RAWMANIA
Recept
Rychlovka, když přijde návštěva!

Přiznám se, že mám teď kreativní období. Proto jsem udělala včera raw bábovku – recept zde nebo třeba karamelový košíček plný čokolády – recept zde. Ale občas mi kreativita zase chybí, proto toho musím co nejvíce využít :-)

cokoladove jednohubky2

A že také využívám, moje neraw kamarádka má z toho radost, jelikož dostává recepty domů. My si takto papáme jen příležitostně. Každopádně, když k nám přijde někdo na návštěvu nebo někam jedeme, chci je překvapit našimi sladkými dobrotami. 

cokoladove jednohubky1

A tak vymýšlím a experimentuji. A i když je tento recept velmi jednoduchý, myslím, že je stále jedinečný a svou chutí stojí za to. Takže pokud máte na něco chuť nebo chcete překvapit někoho známého, zde máte inspiraci.

cokoladove jednohubky5

A pokud by vám tato inspirace nestačila, doporučuji vyzkoušet třeba dýňové sušenky – recept zde nebo mandle ve skořici a kokosovém cukru – recept zde!

cokoladove jednohubky7

Tak na co čekáte?

 • Suroviny:

  Cca 10 kuliček

  Kuličky

  • 1 šálek oříškové mouky (jakékoliv rozmixované oříšky)
  • 2 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • necelý šálek datlí a trocha vody

  Krém

 • Postup:
  1. Rozmixujeme datle s vodou na kaši a smícháme zvlášť v misce suché ingredience.
  2. V dalším kroku smícháme obě směsi dohromady a vytvoříme těsto. Pokud bude moc suché, přidejte více vody. V opačném případě zase přidejte mouku. Vytvoříme kuličky.
  3. Na krém smícháme všechno dohromady a dosladíme, pokud je potřeba.
  4. Vše naservírujeme, můžeme i s ovocem a necháme si chutnat!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky