Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Arašídové sušenky

Arašídové sušenky

RAWMANIA
Recept
Arašídové sušenky vám dodají energii a zaženou chuť na sladké!

Tyto sušenky jsou výbornou svačinou na cesty. Jsou chutné a zasytí. Arašídy mají totiž jednu významnou schopnost. A to zasytit a zahnat chuť na sladké!

Arašídy jsou velkým zdrojem bílkovin - ze všech ořechů jich mají nejvíce. Také mají obrovské množství vitaminu B3, který je potřebný pro správné dodání živin našemu tělu. Napomáhají regeneraci buněk a díky vitaminu E přispívají zdravému vzhledu vlasů a pokožky. Vitamin E se v domácí kosmetice často využívá právě díky těmto schopnostem. 

arasidove tycinky3

Burské oříšky jsou také velkým zdrojem antioxidantů a antibakteriálních látek. Mají obrovské využití - másla, mýdla, krémy, šampóny, barvy, dokonce se používají i do výbušnin. Nebojte, jinak nejsou nebezpečné. Pozor by si měli dát jen alergici, jelikož jsou arašídy velkým alergenem. A také Alzheimerova choroba, u které buráky zpomalují její účinky!

arasidove tycinky1

Arašídy a jejich nezaměnitelná chuť dělá v syrové stravě výbornou ingredienci do všech možných jídel. Já z nich nejčastěji dělám arašídové máslo - recept zde. V těchto sušenkách jsou použity celé arašídy a jsou vážně výborné!

 • Suroviny:

  Asi 12 sušenek

  • půl šálku arašídů
  • 1 banán
  • 3/4 šálku mandlí
  • 2 lžíce kokosového másla - recept zde
  • 10 datlí
  • čtvrt šálku goji

    - koupíte zde 

  • čtvrt šálku drcených kakaových bobů

    - koupíte zde 

  • raw čokoláda - recept zde
  • drcené kakaové boby - na závěrečné posypání

    - koupíte zde 
 • Postup:
  1. Nejprve rozmixujeme mandle a arašídy. Pak do nich přidáme datle a vsypeme celou směs do jiné mísy.
  2. Mezitím si rozmixujeme banán a kokosové máslo a následně banánovou hmotu přidáme k oříškové směsi. Vytvoříme si lepivou hmotu, dáme do ní nasekané kakaové boby a goji a vyválíme (pomocí dvou pečících papírů) tlustší čtverec nebo obdelník.
  3. Uděláme si čokoládu a pomalu ji nalijeme na oříškové těsto.
  4. Nakonec posypeme kakaovými boby a dáme ztuhnout do lednice.
  5. Za pár hodin těsto nakrájíme a můžeme si užívat této výborné chuti. V letních obdobích je skladujeme v mražáku - jsou pak studené a osvěžující!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky