Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Arašídové sušenky

Arašídové sušenky

RAWMANIA
Recept
Arašídové sušenky vám dodají energii a zaženou chuť na sladké!

Tyto sušenky jsou výbornou svačinou na cesty. Jsou chutné a zasytí. Arašídy mají totiž jednu významnou schopnost. A to zasytit a zahnat chuť na sladké!

Arašídy jsou velkým zdrojem bílkovin - ze všech ořechů jich mají nejvíce. Také mají obrovské množství vitaminu B3, který je potřebný pro správné dodání živin našemu tělu. Napomáhají regeneraci buněk a díky vitaminu E přispívají zdravému vzhledu vlasů a pokožky. Vitamin E se v domácí kosmetice často využívá právě díky těmto schopnostem. 

arasidove tycinky3

Burské oříšky jsou také velkým zdrojem antioxidantů a antibakteriálních látek. Mají obrovské využití - másla, mýdla, krémy, šampóny, barvy, dokonce se používají i do výbušnin. Nebojte, jinak nejsou nebezpečné. Pozor by si měli dát jen alergici, jelikož jsou arašídy velkým alergenem. A také Alzheimerova choroba, u které buráky zpomalují její účinky!

arasidove tycinky1

Arašídy a jejich nezaměnitelná chuť dělá v syrové stravě výbornou ingredienci do všech možných jídel. Já z nich nejčastěji dělám arašídové máslo - recept zde. V těchto sušenkách jsou použity celé arašídy a jsou vážně výborné!

 • Suroviny:

  Asi 12 sušenek

  • půl šálku arašídů
  • 1 banán
  • 3/4 šálku mandlí
  • 2 lžíce kokosového másla - recept zde
  • 10 datlí
  • čtvrt šálku goji
  • čtvrt šálku drcených kakaových bobů
  • raw čokoláda - recept zde
  • drcené kakaové boby - na závěrečné posypání
 • Postup:
  1. Nejprve rozmixujeme mandle a arašídy. Pak do nich přidáme datle a vsypeme celou směs do jiné mísy.
  2. Mezitím si rozmixujeme banán a kokosové máslo a následně banánovou hmotu přidáme k oříškové směsi. Vytvoříme si lepivou hmotu, dáme do ní nasekané kakaové boby a goji a vyválíme (pomocí dvou pečících papírů) tlustší čtverec nebo obdelník.
  3. Uděláme si čokoládu a pomalu ji nalijeme na oříškové těsto.
  4. Nakonec posypeme kakaovými boby a dáme ztuhnout do lednice.
  5. Za pár hodin těsto nakrájíme a můžeme si užívat této výborné chuti. V letních obdobích je skladujeme v mražáku - jsou pak studené a osvěžující!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"