Vytisknout tuto stránku
Kaki pudink

Kaki pudink

RAWMANIA
Recept
Ovocná směs kaki a banánu! Mňamka!

Ovoce kaki se objevilo v obchodech a určitě jste si ho zamilovali tak, jako my. A protože kreativita u mě nezná mezí a mám potřebu neustále něco vymýšlet, vrhla jsem se na tuto mňamku! Kaki je nesmírně zdravé! Má spoustu vitaminu A a C a příznivě působí na imunitu. Také je vhodné při stresových situacích a únavě. Posiluje metabolismus, kosti a příznivě ovlivňuje léčbu jater a ledvin.

kaki pudink4

Tento "pudink" se opravdu povedl, protože kombinace banánu a kaki je neodolatelná! S chia semínky tvoří přímo výživovou bombu. Chia a kaki ovoce obsahují tolik živin, že se doporučují těhotným maminkám, jelikož jsou vhodné i pro plod.

kaki pudink12

Celý recept je rychlý a jednoduchý, jako všechny tyto typy pudinků, ať už s chia semínky nebo bez. Já osobně je mám nejradši. Vyzkoušejte třeba mangový pudink - recept, pudink z nektarinek a mandlového mléka - recept nebo pudink se skořicí a kardamomem - recept :-) 

kaki pudink8

Zkrátka neváhejte si vybrat ty nejbarevnější plody a užít si je jak samotné, tak třeba v tomto pudinku!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 kaki
  • půl banánu
  • 3 lžičky chia semínek
  • lístky máty
 • Postup:
  1. Vyloupneme kaki ze slupky pomocí lžíce a rozmixujeme je s mátou.
  2. Přidáme chia semínka a necháme je nasáknout tekutinu (cca 15-20 min).
  3. Banán nakrájíme na plátky a dáme do nádoby.
  4. Pak přidáme rozmixované kaki s chia semínky a ozdobíme mátou, jablíčkem nebo samotným kaki.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"