Vytisknout tuto stránku
Mandlová "panna cotta"

Mandlová "panna cotta"

RAWMANIA
Recept
Vanilkový krém z mandlí s jahodovou polevou!

Tento dezert italského původu bývá ve vařené stravě ze smetany. Sice smetanovou chuť v raw stravě nejlépe nahrazují kešu oříšky, ale napadlo mě, že jelikož jsou kešu součástí snad všech krémů, nebylo by špatné je nahradit mandlemi. Hlavně kvůli jejich výborné chuti!

mandlova panna cotta4

Jestli použijete mandle nebo kešu je na vás, ale s mandlemi nebudete mít tak hladký krém. Nicméně za to stojí, protože společně s vanilkou a agáve tvoří výbornou chuť. Přiznám se, že jsem použila mražené jahody. I když se momentálně vyskytují jahody mezi regály, moc jejich chuti nevěřím, proto bych raději doporučila ty mražené. Nebo použijte jiné ovoce – třeba jen banán. Recept je jednoduchý a polevu můžete dát nejen nahoru, ale i mezi krém. I tak by dezert vypadal určitě zajímavě. Zkrátka, zkuste ho vyzkoušet a dejte vědět, jak chutnal. Budu ráda za každý komentář! :)

mandlova panna cotta3

 • Suroviny:

  4 sklenice

  Krém

  • 200g mandlí – namočených a oloupaných
  • 4 lžíce agáve sirupu (nebo jiného sladidla)
  • 8-10 lžic mandlového mléka – recept zde
  • 1 vanilkový lusk
  • 4-5 lžic kokosového másla (nebo kokosového oleje) – recept zde

  Poleva

  • půl šálku jahod
  • 2 banány

  WORKSHOP: Bezlepkové pečené dezerty :) ZDE

 • Postup:
  1. Mandle necháme namočené přes noc a druhý den pečlivě oloupeme. Bude to trošku déle trvat, ale výsledek bude stát za to!
  2. Vše rozmixujeme a servírujeme do sklenic.
  3. Dále rozmixujeme jahody s banány a směsí poléváme krém.
  4. Dáme ztuhnout a servírujeme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno středa, 24. leden 2018

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"