Vytisknout tuto stránku
Rychlosušenky lámanky

Rychlosušenky lámanky

RAWMANIA
Recept
Co rychle připravit, když přijde nečekaná návštěva? TOHLE!

Tohle jsou nejrychleji udělané sušenky, které jsem kdy dělala. Pro nečekané návštěvníky typu rodinných příslušníků, kamarádů apod, kteří navíc nejsou raw a jsou zvědaví na váš jídelníček, jsou ideální. A navíc z dostupných ingrediencí, které snad všichni máte v kuchyni nebo ve špajzu :)

rychlosusenky lamanky10

Těsto na sušenky je dost drobivé a v závěru se budou sušenky lámat a budou křehké, ale to je záměr. Nebojte se toho. I když jsou nepravidelně polámané a trochu drobí, má to svoje kouzlo a jsou vynikající!

rychlosusenky lamanky14

Do receptu jsem použila čerstvou skořici. Koupila jsem ji na vietnamském trhu za 35kč. A pokud znáte pouze naši celou skořici z pytlíčku od koření, (kde máte tak dva, max 3 kusy) nevíte co je to PRAVÁ SKOŘICE. Protože tu, co jsem koupila já nikde jinde snad nenajdete. Navíc vypadá jako kus stromu. Ne, jako ty naše větvičky. Skořice jak má být! Chutná nesmírně sladce, má velmi silné aroma a po rozkousnutí je pálivá jako mentol. A v těchto sušenkách dává příjemnou příchuť, kterou cítíte nejenom na jazyku, ale také krásně voní :)

 • Suroviny:

  1 talíř sušenek

  • 1 šálek ovesných vloček
  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 6 datlí - nasekaných na kousky
  • 1 lžíce kakaa
  • 1 lžíce karobu
  • hrstka drcených kakaových bobů
  • 1 lžička čerstvě nastrouhané skořice
  • 2 lžíce mandlového mléka (nebo vody) - recept zde
  • 1 lžička jekéhokoliv sladidla
 • Postup:
  1. Z ovesných vloček si uděláme mouku. Stačí je rozmixovat v mixéru.
  2. Do ní přidáme skořici, kakao, karob a promícháme. Kokosový olej necháme rozpustit (buď na slunci nebo v keramické misce položené do teplé vody - ne vařící!) a do něj přidáme sladidlo, mandlové mléko a datle.
  3. Obě směsi smícháme dohromady a přidáme nasekané kakaové boby. Tvoříme těsto a snažíme se spojit a promíchat všechny ingredience.
  4. Rukama vytvoříme stlačením těsta kolo, které bude držet slepené a následně ho dáme do mrazáku.
  5. Do 10ti minut máte sušenky hotové. Stačí nalámat a podávat :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"