Vytisknout tuto stránku
Banánová zmrzlina

Banánová zmrzlina Doporučený

RAWMANIA
Recept
Chcete ochutnat zdravou a jednoduchou raw zmrzlinu bez přidaných cukrů nebo prášků?

Banánová zmrzlina jak má být. Jednoduchá, osvěžující, rychlá a výborná! S raw čokoládou si ji určitě zamilujete. :-) 

bananova zmrzlina7

Na zmrzlinu se použijí obyčejné zmrzlé banány. Banán při mixování vytvoří lepící zmrzlou směs, která se skvěle nabírá a strukturově odpovídá zmrzlině, kterou dostanete v cukrárnách. Pokud jste zmrzlinový typ, určitě vám ji doporučuji ochutnat. Nepotřebuje žádná sladidla a dá se dlouho udržovat v mrazáku. A její chuť je vynikající!

Na zmrzlinu jsem použila jen zmrzlé banány. Ale zjistila jsem, že když použijete zmrzlý OLOUPANÝ banán a zmrzlý NEOLOUPANÝ banán, v závěru je to rozdíl. Banán se sice ze zmrzlé slupky pracněji dostává, ale výsledkem je krémová zmrzlina. Důvodem je, že není tolik zmrzlý a tudíž se krásně rozmixuje. S oloupaným banánem můžete rozbíjet ořechy a než se rozmixuje, tak se zčásti i rozpustí. Proto dávám do mrazáku CELÉ banány, když chci dělat zmrzlinu. Tohle je moje zkušenost. Možná se mi to jen zdá, ale podle mě je mezi nimi rozdíl. Zkuste to sami a pak mi dejte vědět, jak vám to dopadlo:)

 • Suroviny:

  2 menší porce

  • 2 zmrzlé banány
  • drcené kakaové boby
 • Postup:
  1. Zmrzlé banány nejprve dostaneme ze slupky. Pomocí nože ji sloupneme a dáváme pozor, abychom s ní neodkrájeli moc dužiny.
  2. Dáme banány do mixéru a CHVILKU mixujeme.bananova zmrzlina
  3. Zmrzlina je výborná, když v ní zůstanou nerozmixované kousky banánů. Nakonec zmrzlinu naservírujeme, přelijeme čokoládou, posypeme kakaovými boby a podáváme! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno čtvrtek, 13. červenec 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"