Vytisknout tuto stránku
Čokoládová roláda s banánem

Čokoládová roláda s banánem

RAWMANIA
Recept
Čokoládový krém s banány zamotaný do kakaového korpusu!

Mamka vždycky dělala piškotovou roládu plněnou vanilkovo-čokoládovým krémem s banány. Mohli jsme se jí všichni doslova "užrat". Tak jsem si řekla, že si ji zkusím udělat nasyrovo. A povedla se! :)

rolada s cokoladou8

Korpus je jednoduchý. Jako vždy smíchám datle s oříšky nebo semínky. Dále se může přidat kakao, skořice nebo co vás napadne. Datle můžete nahradit třeba sušenými fíky nebo rozinkami. Je to jen na vás.

rolada s cokoladou11

Krém je jako vždy taky jednoduchý. Základem je avokádo. Nahradí tak kešu oříšky, které můžou v některých případech působit pocity těžkosti. Ale třeba v zimě se v obchodě neobjevují zrovna dvakrát dobrá avokáda, takže co použijete nechám na vás :)

rolada s cokoladou5

Pro větší inspiraci projeďte naše kategorie koláču, dortíků, sušenek apod. Ale pro začátek, tuto roládu si zamilujete, jelikož skoro ani není poznat, že je syrová. A ta čokoládová chuť s banánem...bomba! Pokud máte rádi chuť čokolády a banánu, vyzkoušejte taky náš čokoládový pudink - recept!

rolada s cokoladou10

Pokud jste dostali chuť na tuto skvělou roládku, vyzkoušejte, opravdu ji doporučuji. :)

 • Suroviny:

  Roláda

  • půl šálku datlí
  • 1 šálek mouky ze slunečnicových semínek (vytvoříte pečlivým rozmixováním semínek)
  • 2 lžičky kakaa
  • skořice

  Krém

  • půl avokáda
  • půl šálku datlí
  • 2 lžíce kakaa
  • 4 lžíce vody
  • lžička kokosového cukru

  Ostatní

  • 2 banány
 • Postup:
  1. Mouku promícháme s kakaem a skořicí a dále smícháme s rozmixovanými datlemi.
  2. Vytvoříme těsto a vyválíme tenké (asi 0,5cm) těsto ve tvaru obdélníku – zkrátka jako kdybyste chtěli dělat klasický štrůdl.
  3. Na krém rozmixujeme vše dohromady. A poklademe ho rovnoměrně na těsto.
  4. Nakrájíme banány, polovinu dáme do rolády a druhou na roládu, kam umístíme ještě zbytek krému.
  5. Dáme do lednice
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zákusky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"