Vytisknout tuto stránku
Makové mléko

Makové mléko

RAWMANIA
Recept
RAW mléka se hodí ke každému dezertu, zkuste makové!

Jakékoliv rostlinné mléko je výborné jak samotné, tak ochucené. Do raw pudinku, dezertu nebo do smoothie jsou zkrátka skvělé. Více druhů najdete zde. Makové mléko je velmi výživné, protože mák patří mezi nejzdravější potraviny na planetě. Obsahuje jak velké množství bílkovin, tak vápníku, který je pro naše tělo obzvlášť potřeba. Také příznivě ovlivňuje paměť a výzkumy ukazují, že dokáže pomoct s léčením rakoviny prsu. Mák má uklidňující účinky, pomáhá při neurózách nebo depresích – příznivě ovlivňuje centrální nervovou soustavu. Také tlumí bolest hlavy a pomáhá s nespavostí. A to nejsou všechny jeho skvělé vlastnosti :)

makove mleko nove2

Jeho chuť je velmi výrazná, ale mléko je díky tomu zase trochu odlišné. S makovým mlékem si například ráno můžete zalít čokoládové musli nebo si ho připíjet k datlovým sušenkám. Pokud neznáte, nezkoušeli jste nebo se zdráháte, za vyzkoušení prostě nic nedáte. U rostlinných mlék je dobré je občas prostřídat, abyste svému tělu mohli dát co nejvíce živin. Každá surovina je jiná a má jiný obsah a poměr svých výživných látek, proto se nebojte svůj jídelníček někdy trochu pozměnit a objevit zase nové kombinace chutí :) 

 • Suroviny:

  1,5 l mléka

  • 1 šálek máku

    - koupíte zde 

  • 4 šálky vody
  • 6 datlí (nemusí, jen podle potřeby)
 • Postup:
  1. Mák propláchneme a i s vodou dáme do mixéru. Chvíli naplno mixujeme a necháme pár minut stát.
  2. Celé to ještě zopakujeme a nakonec přecedíme mléko přes pláténko. Zbytek samovolně usušíme a použijeme do dezertů.
  3. Mléko si znovu rozmixujeme s datlemi a používáme do smoothies nebo jen samotné. Můžete také přidat vanilku, kakao nebo jinou ingredienci.
  4. Pokud budete mák namáčet přes noc (doporučuji, protože k ránu vám začne lehce klíčit), ráno ho pouze propláchněte, rozmixujte a přelijte přes plátýnko. 
  5. Udržujte v lednici po dobu maximálně dvou dnů. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: RAW mléka Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.