Vytisknout tuto stránku
Domácí polévkové koření

Domácí polévkové koření

RAWMANIA
Recept
Když je zima a je chuť na teplý vývar!

Tuto domácí zeleninku miluju. Dá se použít i na salát nebo ve větších kusech zobat večer u filmu. Ale já ji mám teď v zimě ráda hlavně proto, že si z ní dělám raw vývar – recept zde. Je zalévaný teplou vodou do 42°C, zahřeje a zasytí. A právě tu chuť vývaru dělá tato směs sušené zeleniny.

domaci bujon1

Do směsi můžete přidat rovnou i sůl (mořskou, himalájskou, ..) nebo kurkumu, ale podle zkušeností zůstane toto koření vždy dole ve sklenici a tudíž to přestává mít smysl. Kurkumu dávám dodatečně do misky. Nejen díky její chuti, ale také čistících schopnostech, které přináší našemu tělu. Také ráda přidávám ještě sušenou cibulku a čerstvý česnek!

domaci bujon5

Ať už by se vám tato alternativa vývaru zalíbila nebo ne, je to stále super tip na dárek k Vánocům pro ty, kteří si polévky stále vaří. Ze zkušenosti vím, že po přidání čerstvé a této sušené zeleniny do polévek, má výsledek hned jiný šmrnc a daleko plnější chuť.

Každopádně, já svůj nevařený vývar miluju a s touto zeleninkou bude hned daleko lepší. Sice čerstvá u mě stále vede, ale když je zima, tak na vývar nedám dopustit. Stále lepší hřešit tímto způsobem, než vařeným jídlem. Tohle mi zkrátka vyhovuje a pomáhá přežít zimu. Možná to pomůže i některým z vás.

 • Suroviny:

  Menší zavařovací sklenice

  • 2 kořeny petržele
  • 1 menší celer
  • 6-8 mrkví
  • petrželka – nať

   

 • Postup:
  1. Vše kromě natě petrželky rozsekáme v mixéru na malé kousky. Můžeme buď dohromady, nebo zvlášť.Pak nakrájíme petrželku.
  2. Vše dáme sušit do sušičky alespoň na 10-12 hodin – podle toho, jak velké máte kousky zeleniny.
  3. Je hotovo, až je zeleninka zcela suchá. Skladujeme v suchu :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Polévky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"