Vytisknout tuto stránku
RAW čokoládový koláč

RAW čokoládový koláč Doporučený

RAWMANIA
Recept
Lahodný čokoládový koláč plný živin, vitamínů a hříšně sladké chuti!

Nečekala jsem, že můj první raw koláč bude tak..BOŽÍ! Lepší čokoládový koláč jsem snad ještě neochutnala. A opět, je zdravý. Syrová strava mě uchvacuje každým dnem čím dál tím víc!

cokoladovy kolac1

Překvapilo mě jak dobrý je korpus koláče. Myslela jsem, že bude moc měkký, ale krásně ztuhl a zkřehl a chutná jako kdyby byl pečený.

cokoladovy kolac2

Náplň je jednoduchá bez kokosového oleje. Sice tolik neztuhne, ale drží pohromadě a neroztéká se. Samozřejmě největší částí je avokádo. Používám ho jak na slano, tak na sladko. Navíc má spoustu nenasycených mastných kyselin - toho ZDRAVÉHO tuku, které naše tělo potřebuje pro správnou funkci našich orgánů, srdce, kloubů nebo kostí. Jelikož mozek je z většiny tvořen jen tukem, doporučuje se dětem dávat právě nenasycené mastné kyseliny při jejich růstu, aby jejich hlavička fungovala tak, jak má! :-) V dospělosti zpomalují stárnutí a zabraňují vzniku Alzheimerovy choroby a v neposlední řadě posilují imunitu.

cokoladovy kolac3

Avokádo obsahuje spoustu dalších minerálů, karotenů, vitaminů nebo antioxidantů. Zbavuje tělo toxických látek a příznivě působí na vlasy a kůži (ekzémy). Snižuje také hladinu cukru v krvi a působí i na duševní zdraví.

cokoladovy kolac6

Pro všechny jeho živiny se pokuste avokádo zařadit do svého jídelníčku. Ale podle jeho chuti to nebude problém. Je v syrové stravě až nezbytné. Používám ho do dezertů, omáček nebo polévek. :-)

 

 • Suroviny:

  1 menší koláč

  Korpus

  • 1 a půl šálku ovesných vloček (nebo rozmixovaných mandlí či jiných oříšků)
  • 1 a půl šálku datlí

  Náplň

 • Postup:
  1. Pokud máte doma vločkovač,můžete si udělat ovesné vločky přímo z celého zrna - což doporučuji vyzkoušet! :-) V jinémpřípadě použijte třeba mandle nebo lískové oříšky!
  2. Na korpus vše rozmixujeme dohromady až vznikne tuhé a lepivější těsto.
  3. Rukou vmáčkneme těsto do formy. Odložíme do ledničky a vrhneme se zatím na náplň.
  4. Náplň je jednoduchá. Vše se opět rozmixuje (kromě datlí a bobů) a nechá se stát.
  5. Vytáhneme ztuhlý korpus z lednice a poklademe na něj datle. Dále použijeme náplň a všechnu nalijeme na těsto.
  6. Dáme přes noc uležet a před podáváním ozdobíme drcenými kakaovými boby :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"