Vytisknout tuto stránku
Jahodový dort

Jahodový dort Doporučený

RAWMANIA
Recept
Můj oblíbený mandlový korpus a ovocný krém bez ořechů, tentokrát s příchutí jahody!

Když vařím nebo připravuji raw recepty, vždycky se snažím připravovat vše co nejjednodušeji. Čím méně ingrediencí, tím lépe. I ty recepty mi pak přijdou chuťově mnohem zajímavější a specifičtější než když zkombinujete příliš surovin dohromady. A pokud jste si mysleli, že tyto jednoduché triky se dají aplikovat jen na jednoduchých jídlech jako třeba ve smoothies nebo salátech, jste na omylu. S jednoduchostí a malým počtem surovin můžete vytvořit i tak dobrý dortík, o kterém se vám ani nesnilo. A co je nejlepší, zvládnete ho uplácat i s obyčejným tyčákem, tedy až na ten korpus :)

jahodovy dort2

Mám ověřeno, že tyto dorty mají vždy největší úspěch, protože díky absenci ořechů v krému jsou velmi lehké a díky jednoduché kombinace ovoce s kokosovým olejem také nezatěžují trávení. A přitom jsou ve výsledku tak dobré, že předčí všechna očekávání a zaženou chuť na sladké. Sama tvořím tyto ovocné dorty úplně nejradši. Navíc se na ně nemusíte nijak zdlouhavě připravovat (namáčení kešu oříšků apod. – což neříkám, že vezme tolik času, ale přece jen je to něco, na co musíte dopředu myslet) a máte je opravdu za minutku hotové. Jen doporučuji opravdu použít doporučené množství kokosového oleje, protože díky vodě, obsažené v ovoci, mají tyto dorty občasnou tendenci se roztékat. Takže kokosákem nešetřete, ať nejste nakonec zklamaní. A pokud by se vám dortík přeci jen trošku roztekl (chce to trošku cvik odhadnout zralost ovoce a to správné množství kokosového oleje), pořád můžete krém naservírovat do misek a sníst jen tak.

Šup do něj, ať se podaří a hlavně tvořte s láskou! ♥

 • Suroviny:

  Forma o velikosti 22cm

  Korpus

  • 1 šálek (250ml) suchých mandlí
  • 4 lžíce kokosového cukru

  Krém

  • 500g čerstvých jahod
  • 1 zralé mango
  • 180 - 200ml kokosového oleje
 • Postup:
  1. Na korpus rozmixujte obě suroviny dohromady. Mixujte tak dlouho, dokud ořechy nepustí olej a směs se díky tomu nespojí. Po ztuhnutí dostane tento korpus sušenkovitou a drobivou konzistenci.
  2. V případě, že nemáte výkonný mixér, vytvořte si klasický korpus rozmixováním mandlí na mouku a následným rozmixováním menšího množství namočených a přecezených datlí. Mandle s datlemi následně ručně spojíte v těsto a natvarujete do formy.
  3. Na krém si rozpusťte kokosový olej a spolu s ovocem rozmixujte dohladka.
  4. Krém nalijte na korpus a nechte přes noc v lednici nebo i v mrazáku.
  5. Servírujte zdobené čerstvými jahodami, meduňkou, kakaovými boby apod. :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno úterý, 23. květen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"