Vytisknout tuto stránku
Borůvkový cheescake

Borůvkový cheescake

RAWMANIA
Recept
Slavnostní cheescake s borůvkami a čokoládou!

Proč slavnostní? Protože tento cheescake jsem udělala jako oslavu našeho úspěchu v soutěži Blogerka roku 2014! A jak jsme dopadli? Z tisíce blogů vybrali kolem stovky do semifinále, zde fanoušci hlasovali, aby se dostal jejich oblíbený blog do finálové desítky. A tam jsme se díky vám dostali, ale to nebylo všechno. Ve finále bylo potřeba znovu dokázat oblíbenost jednotlivých blogů na základě nového hlasování. A i zde jsme získali spoustu vašich hlasů ještě jednou. A díky tomu se teď můžeme radovat z krásného…počkejte si… DRUHÉHO MÍSTA! Naše RAWMANIA.cz je DRUHÝM nejoblíbenějším blogem v ČR v kategorii OBJEV ROKU - blogy, které vznikly letošní rok!

boruvkovy cheescake9

Jsme nesmírně rádi a máme ohromnou radost z toho, že jsme se po třech měsících vůbec dostali do této soutěže a díky vám se umístili. To nás šíleně motivovalo k tomu, udělat z RAWMANIE nejlepší blog zabývající se syrovou stravou vůbec a budeme na tom hodně tvrdě pracovat! Čekají vás kurzy, videorecepty, vánoční kniha receptů a spoustu dalších nových věcí, ke kterým se pomalu ale jistě postupně dostáváme.

boruvkovy cheescake4

Nevěřila bych, že za tak krátký čas oslovíme tolik lidí a přijde mi to opravdu NEUVĚŘITELNÉ! Ale stalo se a už není cesty zpět. Teď už to nevnímám jako koníček, ale jako takové moje "poslání". Má to smysl a někomu to dělá radost a to je v dnešním světě velmi vzácné. Vážím si vaší podpory, vašich hlasů, vašich zpráv, emailů, kliknutí na "libí se mi" na facebooku, sdílení a toho, že mám stále pro koho psát a vytvářet nové recepty.

boruvkovy cheescake5

Takže, užijte si tento božský cheescake a žijte krásné a smysluplné životy plné radosti a nových zážitků. Přiznám se, že jsem sama od sebe čekala větší kulinářské dílo, ale doufám, že mě omluvíte. Určitě všichni znáte situaci, kdy si něco perfektně naplánujete a Murphy se někde nahoře na vás dívá a říká si, že přece vám neudělá život tak jednoduchý. Ale snad pochopíte, že tu nejde o velikost, ale o to s jakou láskou něco vytváříte a tento malý, ale přitom milý dezert jsem tvořila s tím největším PODĚKOVÁNÍM v srdci! :-)

boruvkovy cheescake6

 

RAWMANIA je takovým naším dítkem a je třeba se o ni starat. My ji vychováváme a vy jí dáváte ten krásný okolní svět plný chvály, vděku a radosti. A za to vám moc děkujeme! :-)

boruvkovy cheescake8

A teď konečně k receptu – užijte si ho!

 • Suroviny:

  Cheescake

  Korpus

  • 1 šálek mandlové mouky (nebo rozmixované mandle)
  • 2 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • 1 šálek datlí

  Krém

  • 2 šálky kešu oříšků - namočených přes noc

    - koupíte zde 

  • 4 lžíce borůvek - mražené nebo čerstvé nebo borůvkový prášek

    - koupíte zde 

  • 5-6 lžic agáve nebo jiného sladidla - podle chuti

    - koupíte zde 

  • 2-3 lžíce kakaového másla - rozpuštěného

    - koupíte zde 

  • čtvrt šálku mandlového mléka - nebo jiného (i voda může být) - recept zde
  • dužina z vanilkového lusku
  • borůvky na posypání - asi 6 lžic
  • raw čokoláda – recept zde
 • Postup:
  1. Na korpus pořádně rozmixujeme suché mandle dohladka a smícháme s kakaem.
  2. Datle rozmixujeme na velmi jemnou směs a přidáme k suchým ingrediencím.
  3. Vytvoříme těsto, které vtlačíme do formy (vyloženou pečícím papírem, aby se těsto nepřilepilo) a dáme ztuhnout do ledničky.
  4. Na krém vše kromě borůvek na posypání rozmixujeme v mixéru na tuhý a jemný krém. Podle chuti dosladíme a dle potřeby můžeme i dolít vodou.
  5. Krém rozdělíme na poloviny. První dáme na ztuhlý korpus a pečlivě rozetřeme, pak vše posypeme borůvkami a přidáme druhou polovinu krému.
  6. Celý cheescake dáme ztuhnout do lednice, mrazáku nebo klidně ven (listopadové počasí to dovoluje) a vrhneme se na čokoládu.
  7. Čokoládu vytvoříme podle receptu a zdobíme jí ztuhlý cheescake. Zdobení nechám ne vaší fantazii a kreativitě :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.