Vytisknout tuto stránku
Kouzelná RAW čokoláda

Kouzelná RAW čokoláda

RAWMANIA
Recept
Že milujete čokoládu a nikdy byste ji za nic nevyměnili? Natož za syrova udělanou? Tak schválně :)

Těšila jsem se na svour pvní raw čokoládu jak malá holka. Nemůžu říkat, že jsem se do ní zamilovala, jelikož to už trapně píšu snad u každého receptu. Takže zde vás toho ušetřím... A nebo ne! Opravdu jsem si ji zamilovala a vy ji budete po vytvoření milovat také :)

raw cokolada nove4

Jednou z hlavních složek je karob. Použila jsem ho kvůli jeho silně aromatické vůni a chuti a spoustě příznivým účinkům na lidské tělo. V normální stravě se používá jako náhrada za kakao. Jen málo lidí ví, že karob obsahuje 17x méně tuku než klasické kakao. Má 3x více vápníku než mléko. Také obsahuje spoustu hořčíku, vitaminu A a vitaminů skupiny B. Karob nám zlepšuje trávení a žaludeční problémy, reguluje hladinu krevního cukru a snižuje hladinu cholesterolu. Další vychytávkou karobu je možnost si z něj vyrobit energetický nápoj. Skoro polovinu karobu tvoří jen glukóza a fruktóza. Stačí rozmíchat lžíci ve sklenici vody a dodá vám tolik energie jako káva nebo datle. V  čokoládě ho ale používajte velmi opatrně a promíchávejte ho s ostatními surovinami opravdu pomalu, protože se může stát, že se celá směs zdrcne a to nechceme. 

raw cokolada nove5

Kakaové boby a nepražené kakao by mělo být součástí našeho jídelníčku (myslím, že to nebude problém). Obsahuje nespočet minerálů, vitaminů nebo bílkovin. Nejvíce přispívá našemu duševnímu stavu. Dostáváme se do dobré nálady, veselosti, pocitu blaženosti a podle výzkumů bychom měli mít stejné pocity jako při zamilovanosti. Podporuje také naši nervovou soustavu a zvyšuje koncentraci. A hlavně je zdrojem hořčíku. Hořčík najdeme ve velkém množství také třeba v datlích. Do těla se dnes moc často nedostává, a proto bychom měli dbát na jeho pravidelný přísun.

raw cokolada nove6

Tohle je čokoláda. Ta hříšná čokoláda, která dostane na kolena většinou každého. Ta čokoláda, za kterou utíkáme, když nám není dobře nebo máme jen špatný den. Zdravá raw čokoláda, kterou je potřeba alespoň jednou denně zásobovat naše tělo. Nevadí, obětuju se..

 • Suroviny:

  Cca 2 tabulky čokolády 

 • Postup:
  1. Na slunci (nebo v keramické misce ponořené do horké vody) necháme pomalu rozpustit kokosový olej  a kakaové másla do tekuté a čiré konzistence.
  2. Přidáme sladidlo a pořádně promícháme.
  3. Postupně přidáváme nepražené kakao a metličkou mícháme tak, aby nám zmizely všechny hrudky a dostali jsme krásně jemnou a lesklou čokoládu.
  4. Pak jemně a pomalu přidáme karob a lehce promícháme.
  5. Nakonec vsypeme kakaové boby.
  6. Dále můžeme přidat skořici, goji, vanilku nebo sušené ovoce, zkrátka necháme volnost naší fantazii a dáme čokoládu do mrazáku.
  7. Do půl hodinky ji máte tuhou a hotovou. Skladujeme v ledničce nebo v mrazáku).
  8. Občas se může stát, že karob způsobí to, že čokoláda se zdrcne. Proto s ním míchejte jemně a opatrně a přidávejte až na konec. Pokud byste si ho ale nezamilovali, můžete ho vynechat. Čokoláda je skvělá i bez něj :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 18. prosinec 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"