Vytisknout tuto stránku
Lískové kuličky

Lískové kuličky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Kuličky jen ze 4 ingrediencí!

 Lískové oříšky jsou daleko lépe stravitelnější než vlašáky nebo mandle. Taky obsahují spoustu cenných látek jako vitaminy B3, B6 nebo třeba docela přijatelné množství kyseliny listové. Jako všechny ořechy jsou i ty lískové velmi bohaté na zdravé tuky, které naše tělo potřebuje. :)

liskove kulicky2

Recept je velmi jednoduchý a rychlý. Díky datlím dodává energii a kakao naplňuje naši mysl spokojeností a klidem. A skořice je poslední ingrediencí, která dokáže svými schopnostmi zahřát naše tělo, zlepšit trávení a bojovat proti nachlazení a infekcím.

liskove kulicky3

Ke kuličkám si můžete přidat ještě nějaké další ingredience, ale slibuji, že pouhé spojení lískových oříšků, skořice a datlí bude stát za to!

liskove kulicky4

 • Suroviny:

  10-13 kuliček

  • 1 šálek lískových oříšků
  • půl šálku datlí – namočených
  • 1 lžička skořice
  • 1 lžička kakaa
 • Postup:
  1. Rozmixujeme oříšky a promícháme s kakaem a skořicí.
  2. Pak rozmixujeme namočené a přecezené datle a přidáme k suché směsi.
  3. Vytvoříme těsto a tvoříme malé kuličky, které udržujeme v chladu nebo v lednici.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"