Vytisknout tuto stránku
Raw krekry s bylinkami

Raw krekry s bylinkami

RAWMANIA
Recept
Naprostá rychlovka, kterou máte za chvíli hotovou a usušenou.

Chystali jsme se na festival Evolution v Praze a chtěli jsme si udělat nějakou svačinku na cestu. A protože jsme se rozhodli na festival zajet na poslední chvíli, musela jsem rychle vymyslet, co si vezmeme s sebou k jídlu. Měli jsme s sebou přes 2 litry pomerančového džusíku, asi 1 kg jahod a tyto super raw krekry s veganskou pomazánkou, na kterou jsme měli prostě chuť. :)

Jak jsem už psala, na nějaké velké chystání nebylo zrovna moc času a tak jsem vzala první suroviny, které mi spadly pod ruku, „slepila“ je lněným semínkem, přidala koření a bylinky a dala na pár hodin do sušičky. A bylo hotovo! Ke krekrům si vytvořte jakoukoliv raw pomazánku – recepty najdete zde. Nebo k nim můžete zakousnout pouze kousky nakrájené zeleniny. Bylinky můžete použít jakékoliv, krekry budou dobré jak s petrželkou, tak třeba s tymiánem nebo bazalkou. Zkrátka si je užijte, protože jsou výborné a rychlé. :)

 • Suroviny:

  18 kusů

  • 2 šálky slunečnicových semínek
  • půl šálku rozmixovaných dýňových semínek
  • půl šálku lněných semínek
  • půl šálku vody
  • hrst nasekané petrželky (nebo jiných bylinek)
  • 3 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • necelá lžička himalájské soli

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Smícháme lněná semínka s vodou a necháme je vsáknout veškerou vodu.
  2. Tento proces může trvat tak půl hodinky a v průběhu směs promícháváme.
  3. Dále si rozmixujeme dýňová semínka na jemnou mouku a smícháme je se slunečnicovými semínky a dalšími surovinami.
  4. Až budou lněná semínka dostatečně nabobtnalá, přidáme je k suché směsi a promícháme.
  5. Z těsta tvoříme placičky a sušíme 4-6 hodin.
  6. Po třech hodinách krekry otočíme.
  7. Udržujeme v suchu!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.